Уважаемый пользователь! Вы используете устареший браузер. Дальнейшее использование этого браузера влечет за собой высокий риск заражения Вашего компьютера вирусами. Чтобы сделать прибывание в Интернете более удобным и безопасным, рекомендуем установить себе Internet Explorer 8.
Новости Винницы

Банківські депозити та їх гарантії. Чи знають вінничани про систему гарантування вкладів

Банківські депозити та їх гарантії. Чи знають вінничани про систему гарантування вкладів

 Наприкінці червня в Одесі презентували результати загальнонаціонального опитування щодо обізнаності українських споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів. Майже половина українців (49%) достатньо обізнані про розмір гарантованої суми відшкодування вкладів, серед опитаних вінничан цей показник нижчий (30%). Половина респондентів (50%) помилково вважають що в Україні гарантуються всі вклади, незалежно в якій фінансовій установі вони розміщені.

Про банки, вклади і фінансову грамотність розповіли заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Андрій Оленчик та фахівці відділу зв’язків з громадськістю та фінансової просвіти ФГВФО Людмила Шапран і Олеся Шніцер.

Протягом 2012 – 2017 років Нацбанк визнав неплатоспроможними 95 банків. Як результат – низький рівень довіри людей до банківської системи.

«В зв’язку з тим, що така кількість банків виходила з ринку, нам впродовж короткого періоду часу довелося здійснювати просто гігантські виплати в межах граничного розміру відшкодування. Більше 88 мільярдів – це близько 2 мільйонів вкладників отримали відшкодування протягом цього періоду», - говорить Андрій Оленчик.

Основні результати опитування свідчать, що українці:

  • Достатньо обізнані щодо розміру гарантованої суми відшкодування (49% обрали правильний варіант відповіді);
  • Знають про наявність гарантії за вкладами в іноземній валюті (51% опитаних надали правильну відповідь), однак не знають деталі – у якій валюті виплачується відшкодування та за яким саме курсом (лише 16% знають, що виплата здійснюється за офіційним курсом на день початку процедури виведення банку з ринку);
  • Вважають, що в Україні гарантуються абсолютно всі вклади, які фізичні особи розміщують у будь-яких фінансових установах (19 % обрали цей неправильний варіант відповіді) або у будь-якому банку (цей неправильний варіант обрали 50%), однак це не передбачено чинним законодавством України
  • За останні два роки не мали негативного досвіду за вкладами в банках, однак попри це намагаються не тримати кошти в банках (55% опитаних не мають в банках жодних коштів, а 33% - тримають лише незначну частину своїх статків).

При виборі банку для розміщення депозиту громадяни зважають на два фактори – наявність гарантії повернення вкладу (56%) та відсоткову ставку за вкладом (53%). Вивчають побіжно зміст договору з банком у процесі відкриття рахунку 38% опитаних, а 34% – ретельно. Більше половини бажають отримувати інформацію щодо системи гарантування вкладів через банк, у якому вони відкривають депозит.

Гарантована сума виплати за розміщеними депозитами в банківських установах - 200 тисяч

Гарантується не кожен вклад до 200 тисяч, а загальна сума. Якщо в одному банку 5 вкладів по 40 тисяч, то громадянин отримає загалом 200 тисяч. Якщо в п’яти банках – то в кожному банку по 200 тисяч.

Не всі депозити гарантуються Фондом гарантування вкладів

«Ощадбанк» не входить в систему гарантування вкладів. Вважається, що вклад в Ощадбанку гарантується напряму бюджетом. Якби державний Ощадний банк раптом був визнаний неплатоспроможним, механізму державного відшкодування з бюджету ніхто не прописував і він не регламентований. Оскільки вважають, що такий державний банк не може збанкрутувати.

Фінансова неграмотність теж є причиною втрати заощаджень. Наприклад, вкладникам банку «Михайлівський» до цих пір не виплачено грошей, тому що вони не вкладники. 14 тисяч людей укладали договори не банківського вкладу з банком «Михайлівський», а з двома афільованими до банку фінансовими компаніями. Причому, це були договори позики. І потім, коли банк «лопнув» виявилося, що вклади громадян не гарантуються.

Винница.info: Банківські депозити та їх гарантії. Чи знають вінничани про систему гарантування вкладів 

Довідка

Опитування проведено на замовлення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору». Це загальнонаціональне опитування методом «обличчя-до-обличчя» проводилося українською маркетинговою дослідницькою компанією InMind у грудні 2017 року. Було опитано 2006 респондентів віком від 18 років (репрезентативно до структури населення країни) у всіх регіонах України, окрім АР Крим, територій Донецької та Луганської областей, які не є підконтрольні Уряду України. Розмір теоретичної похибки не перевищує 2,2%.

Вiнниця.info

Цены в Виннице

МОНІТОРИНГ ЗДІЙСНЕНО МЕТОДОМ КОНТРОЛЬНОЇ ЗАКУПІВЛІ, У МІСЦЯХ ПРОДАЖУ:AТБ, пр. Юності, 51, ЕКО-маркет пр. Юності, 18, Сільпо, вул. Келецька, 105, Фуршет, вул. Е. Пікуса, 1-а , Ринок «Урожай», вул. Пирогова, 50 а, Ринок, вул. Некрасова, 4

 
 
  Новости в удобном виде
time:1550731433.7399