31 берез. 2023 13:06

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Здоров‎’‎я
0

220

0

Електронні рецепти з 1 квітня. Що вінничанам варто знати про отримання ліків

Електронні рецепти з 1 квітня. Що вінничанам варто знати про отримання ліків

Перелік рецептурних ліків не змінюється


Електронні рецепти з 1 квітня. Що вінничанам варто знати про отримання ліків

З 1 квітня в Україні вводять електронні рецепти. Перелік рецептурних ліків не змінюється. Тобто всі ліки, що раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, з квітня можна буде отримати з використанням електронного рецепта. В той же час в Україні, паперові рецепти продовжать діяти, щонайменше до закінчення воєнного стану. Виписати рецепт можуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП.

Роз’яснення надали в МОЗ.

Як отримати ліки за електронним рецептом

Необхідно обовʼязково звернутися до лікаря на прийом.

Обрати, за яким рецептом бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.

Під час огляду лікар за потреби зареєструє вас в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) та сформує е-рецепт, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.

Після цього ви отримаєте номер електронного рецепта та унікальний код його погашення.

Ви можете придбати ліки за електронним рецептом в аптеці протягом 30 чи 10 днів (для наркотичних/психотропних препаратів).

Для того, щоб придбати ліки, потрібно повідомити фармацевту потрібні реквізити – номер рецепта та код погашення.

Фармацевт запропонує наявні в аптеці лікарські засоби, які містять діючу речовину, що призначив вам лікар.

Обрати ліки можна відповідно до свого бюджету.

Знайти аптеку, яка відпускає ліки за електронним рецептом можна, скориставшись спеціальним дашбордом, який підкаже адресу найближчої аптеки.

Факти про електронний рецепт на рецептурні ліки

Е-рецепт буде впроваджуватися поступово. Для зручності можна самостійно обрати, за яким рецептом ви бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.

За відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі, лікар, також випише вам рецепт на спеціальному паперовому бланку.

Електронний рецепт можна буде отримати в будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ – це процедура, яку може швидко здійснити будь-який лікар.

У разі тривалого лікування гострих або хронічних захворювань, або ж за потреби продовжити лікування чи профілактику повторний електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати дистанційно. Для цього в системі має бути зафіксований діагноз та призначення від вашого лікуючого лікаря.

Якщо є хронічні захворювання, завчасно перевірте інструкцію ліків, які ви вживаєте, та якщо вони рецептурні – заплануйте візит до вашого лікуючого лікаря у квітні для того, щоби надалі безперешкодно придбати ліки за рецептом в аптеці.

Ви зможете погасити електронний рецепт частково, тобто придбати меншу кількість ліків, аніж вам призначив лікар. Так ви зможете одноразово погасити рецепт на мінімальну кількість препарату (наприклад, блістер чи ампулу). При цьому повторно отримувати рецепт для відпуску залишку ліків не потрібно.

У разі, якщо пацієнт не має мобільного телефону, лікар надрукує спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером та кодом для погашення рецепта в аптеці або ж можна обрати паперовий рецепт.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info