15 лип. 2015 13:19

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:54
Політика
0

54

0

Гройсман роз’яснив, як обиратимуть депутатів, мерів і старост 25 жовтня

Гройсман роз’яснив, як обиратимуть депутатів, мерів і старост 25 жовтня

 Верховна Рада України ухвалила Закон «Про місцеві вибори»


Гройсман роз’яснив, як обиратимуть депутатів, мерів і старост 25 жовтня

 14 липня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про місцеві вибори». Законодавчий акт визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман на сторінці в соцмережі пояснив, як будуть відбуватись вибори 25 жовтня.

«Нарешті ми відійшли від гібридної, дуже дивної системи виборів, на яку було багато нарікань, коли частина депутатів обирається за списками, а інша частина за мажоритарними округами.

- В селах і селищах з населенням до 90 тис. вибори відбуватимуться за звичною мажоритарною системою.

- Вибори до райрад, міськрад та облрад будуть проходити вже за пропорційною системою.

- Мерів міст з населенням більше 90 тис. обиратимуть абсолютною більшістю, тобто 50%+1 голос. Для цього передбачена можливість проведення другого туру.

- Місто, район, область діляться на округи. По кожному округу партія може висунути свого кандидата (саме партія, виборчі блоки цим законом не передбачені). Якщо партія набрала 5% голосів, кількість кандидатів від неї які пройшли, визначається відповідно до кількості голосів поданих безпосередньо за депутата в окремому окрузі. До ради проходять ті кандидати від партії, які отримали найбільшу підтримку виборців, а не ті, яких партія поставила на перші місця у списку

- Щодо бюлетеня. На ньому буде позначено прізвище кандидата, а навпроти назва партії, від якої він висувається. Таким чином відбуватиметься одночасне голосування за кандидата і за партію.

- Висування мерів теж відбуватиметься тільки від партій.

- Дата реєстрації партії для участі у виборах не має значення (немає норми, щоб вона була зареєстрована за рік чи за півроку до виборів)

- Вперше до Закону введено європейську норму щодо присутності у списку партії не менше 30% представників однієї статі.

Ну і нарешті, для тих, хто говорить, що через новий закон певні округи можуть залишитися без своїх представників, відповім – виборцям нема за що хвилюватись, оскільки депутати відповідатимуть за все місто, а Рада зможе додатково розподілити відповідальність депутатів за округи», - написав В. Гройсман.

ВИННИЦА.info