Уважаемый пользователь! Вы используете устареший браузер. Дальнейшее использование этого браузера влечет за собой высокий риск заражения Вашего компьютера вирусами. Чтобы сделать прибывание в Интернете более удобным и безопасным, рекомендуем установить себе Internet Explorer 8.
Новости Винницы

На Вінниччині хочуть відкрити пам’ятник мідіям, які врятували селян від Голодомору

На Вінниччині хочуть відкрити пам’ятник мідіям, які врятували селян від Голодомору

У селі Оксанівка Ямпільського району на Вінниччині планують відкрити пам’ятник мідіям. Завдяки цим молюскам у 46-47 роках минулого сторіччя тисячі селян вижили у період другого Голодомору.

«Дійсно, у той період саме завдяки річним мідіям з Дністра люди і вижили. І не лише з Оксанівки, яка тоді називалася Флиминдою. А й з сіл, які знаходяться поряд. Й навіть, мешканцям сусіднього міста Умань», - розповіла Вінниця.info місцевий краєзнавець Галина Собко.

Як на диво, у Дністрі тоді було дуже багато цих молюсків.

«Наша місцева 90-річна Ольга Андріївна Харевська пригадує, що через спини людей, які збирали молюсків не було видно саму річку. Сотні людей намагалися виловити мідію. Жили прямо біля Дністра. Там розпалювали вогнища, на яких готували молюсків», - продовжує Собко.

Згадуючи ті часи, у селян Оксанівки і виникла ідея створити пам’ятник мідіям.

«Гадаємо, що пам’ятник повинен бути із каменю. Нині шукаємо меценатів, які допоможуть нам із фінансуванням», - додав сільський голова Микола Собко.

Село Оксанівка знаходиться у 8 кілометрах від райцентру Ямпіль. Населення становить 60 осіб. За легендою, першим тут оселився рибалка Фламунд зі своєю родиною. Ці місця, багаті на рибу та лісову дичину йому дуже сподобалися. 3відси й перша назва села - Флиминда.Теперішню назву отримало після ДругоїСвітової війни на честь Оксани Дудніцької, розстріляної фашистами на березі Дністра.Неподалік від села розташований пункт пропуску на кордоні з Молдовою Оксанівка—Курешниця.

Вінниця.info

  Материалы по теме
Цены в Виннице

МОНІТОРИНГ ЗДІЙСНЕНО МЕТОДОМ КОНТРОЛЬНОЇ ЗАКУПІВЛІ, У МІСЦЯХ ПРОДАЖУ:

AТБ, пр. Юності, 51, ЕКО-маркет пр. Юності, 18, Сільпо, вул. Келецька, 105, Фуршет, вул. Е. Пікуса, 1-а , Ринок «Урожай», вул. Пирогова, 50 а, Ринок, вул. Некрасова, 4
 
 
 
  Новости в удобном виде
time:1547766507.3124