9 жовт. 2013 10:59

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:56
Влада
0

33

0

Оксана Калетник хоче, щоб майно вінницьких чиновників стало прозорим для громадськості

Оксана Калетник хоче, щоб майно вінницьких чиновників стало прозорим для громадськості

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, за яким інформація про нерухоме майно має стати публічною та доступною для українських громадян.


Оксана Калетник хоче, щоб майно вінницьких чиновників стало прозорим для громадськості

Група народних депутатів, серед яких мажоритарник з Вінниччини Оксана Калетник, пропонує внести зміни до законодавства і зробити інформацію про нерухоме майно публічною та доступною для українських громадян.

Як повідомили «Коментарям» у Центрі протидії корупції, відповідний законопроект № 3378 зареєстрований у Верховній Раді України.

Авторами законопроекту виступили Віктор Чумак (УДАР ), Оксана Калетник (КПУ), Леся Оробець («Батьківщина»), Михайло Головко («Свобода»), Сергій Тігіпко (Партія регіонів) та позафракційний Юрій Дерев’янко.

За інформацією Центру, завдяки цим змінам кожен українець отримає можливість через інтернет дізнатися, кому належить та чи інша нерухомість.

Автори законопроекту впевнені, що це дозволить значно розширити контроль за корупційними діями посадовців.

«Відтепер українці в два кліки зможуть дізнатися, кому і яке нерухоме майно належить. Нині багато посадових осіб, маючи офіційну зарплату в 10 тисяч гривень, мешкають у будинках за мільйони доларів, стверджуючи, що мешкають у друзів. Після ухвалення цього закону стануть відомі імена та прізвища таких «великодушних товаришів». Можна буде дізнатися, на кого зареєстровані палаци і розкішні маєтки й поцікавитися, звідки у простого прокурора або судді такий дохід, або чи відповідає він задекларованому», - розповів один з авторів документа Віктор Чумак.

За даними авторів законодавчої ініціативи, нині доступ до даних про майнові права обмежено. Так, отримати цю інформацію можуть тільки власники майна, їхні спадкоємці та уповноважені особи, а також особи, в інтересах яких встановлено стягнення, та їхні уповноважені. Також отримувати подібні відомості з реєстру можуть правоохоронні органи та органи місцевого самоврядування, якщо їхні запити пов’язані з виконанням службових обов’язків.

На думку авторів, ці обмеження призводять до значних зловживань та використання інформації для приватних інтересів. «Яскравим прикладом може бути нещодавній скандал довкола зупинки всіх державних реєстрів через несанкціонований доступ до них третіми особами», - зазначили в Центрі протидії корупції.

ВИННИЦА.info


0
0