Уважаемый пользователь! Вы используете устареший браузер. Дальнейшее использование этого браузера влечет за собой высокий риск заражения Вашего компьютера вирусами. Чтобы сделать прибывание в Интернете более удобным и безопасным, рекомендуем установить себе Internet Explorer 8.
Новости Винницы

Освіта за кордоном для вінничан: Варто вивчати мови чи збирати гроші?

Освіта за кордоном для вінничан: Варто вивчати мови чи збирати гроші?

Сьогодні через зміцнення зв'язків між різними країнами та збільшення прозорості кордонів кожна людина може отримати омріяну освіту за кордоном. Ми можемо знайти різноманітні молодіжні програми, програми студентських обмінів, працевлаштування випускників, пропозиції іноземних ВНЗ Франції,  Естонії,  Польщі,  Швейцарії, Греції, Великої Британії, Німеччини, Чехії, Сінгапуру, Іспанії, Канади. З кожним роком все більше українців виїжджають на навчання в інші країни. Освіта за кордоном набирає обертів. Отже, якщо у вас є бажання і можливості поїхати на навчання за кордоном – уперед.

Традиція освіти Франції - залучення якомога більше іноземних студентів

Вступити до вишу у Франції доволі легко, бо вступу, як такого, нема. Випускний іспит у школі є вступним до університету. Тож студентів зараховують просто за пакетом документів. Мабуть, через таку легкість в отриманні вищої освіти французькі студенти не особливо прив’язані до альма-матер і практично кожного року змінють навчальний заклад, набуваючи нових вражень і знань у новому ВНЗ.

Вища освіта у Франції відкрита для іноземців. Щороку в цій країні навчається 260 тисяч іноземних студентів. Близько 12-15 тисяч євро виділяється державою на навчання кожного студента. Не важливо, француз він чи іноземець. Традиціями вищої освіти Франції є залучення якомога більшої кількості іноземних студентів. 

Сучасна система французької освіти складалася протягом останніх двох сторіч та вважається однією із передових у світі. Основні її особливості - перевага державних навчальних закладів і безкоштовність навчання для всіх, включаючи іноземців. Ще одна особливість - це практично однакова якість навчання як у столиці, так і у провінції.

Французька освітня система має яскраво виражену національну специфіку. У цій країні своя система дипломів та вчених ступенів, особливий розподіл на цикли. І особливе відношення до дипломів державних навчальних закладів: вони, як правило, цінуються набагато вище, ніж дипломи приватних шкіл та університетів.

Зараз Франція посідає третє місце у світі з прийому учнів-іноземців. Навчання кожного такого студента обходиться скарбниці в 35 тис. франків на рік, іноземних студентів зараховують у державні навчальні заклади на тих же умовах, що й власних.

Платне навчання тільки у бізнес-школах, МВА чи на специфічних освітніх програмах. В такому випадку, ця освіта дорожча для іноземців, ніж для французів. Там вже мова йде про 10 чи 15 тисяч євро. Навчання у вищих інженерних школах, школах мистецтва, вищих архітектурних школах і т.д. – безкоштовне. Для іноземців практично ніколи не треба ніяких іспитів. Зазвичай, це сертифікат про знання мови плюс попередні оцінки, атестати, дипломи, мотиваційний лист. Є дуже багато університетів, які надають освіту англійською. З мінімальним знанням мови можна поїхати вивчати математику, фізику, хімію та інші технічні науки. Але треба не забувати, що там доведеться вчитися французькою.

Великобританія: якісна освіта для студентів, що мають гроші

Британські ВНЗ приймають студентів з 18 років. Програми на здобуття ступені бакалавра тривають 3-4 роки. Але є ступені, для отримання яких, окрім академічної підготовки, необхідно мати ще й практичний досвід. У цьому випадку строк навчання збільшується.

Для вступу до університету Англії на програми отримання ступеню бакалавра, необхідно здати іспити A–levels або успішно закінчити європейську програму International Baccalaureate. Для іноземних студентів існує підготовча програма Foundation. Даний курс підійде випускникам українських загальноосвітніх шкіл. Існують різні підготовчі програми Foundation, які готують студентів до вступу на відповідні факультети

Зазвичай українські студенти потребують підготовчої програми – foundation, яка триває один рік. Є два види foundation. Перший – проходите підготовку на базі університету і гарантовано туди вступаєте, або другий – загальна програма підготовки і після закінчення ви відправляєте свої документи до різних університетів, отримуєте їхні пропозиції і обираєте. Обов’язково треба скласти академічний іспит IELTS і набрати не менше 7.0 з 9.0 можливих. 

Освіта Великобританії – це її бренд, який вона формувала віками. Оксфорд і Кембридж, по черзі змінюючи один одного в рейтингу кращих ВНЗ світу, незмінно залишаються в його першій десятці. Але поставивши собі найвищу планку в плані якості освіти, Великобританія одночасно виставила одні з найвищих цін за свої освітні послуги.

Програма foundation коштуватиме українцям близько 10 тисяч на рік. А навчання в університеті, залежно від спеціальності, – від 10 тисяч фунтів на рік і вище.

Тож українські студенти чи школярі, які мріють здобути вищу освіту у Великобританії, одразу цікавляться можливими стипендіями, грантами, знижками. 

Польща: близько, дешево і мова зрозуміла

Студенти з Західної України поступово протоптують стежку до польських університетів. Вартість навчання в середньому не вище за українські розцінки, проживання обходиться дешевше, диплом отримують європейські. 

Корпорація «Українсько-польський центр академічних обмінів» надає нашій молоді можливості здобувати освіту в різних ВНЗ Польщі на пільгових умовах з подальшим гарантованим працевлаштуванням в Україні. На сьогодні Корпорація співпрацює з Опольським університетом, Вищою школою управління та адміністрації, Опольським політехнічним університетом, Шльонським університетом, Вищою банківською школою, Вищою школою ім. Б. Янського, Державною медичною вищою професійною школою.

Освіта відрізняється. У Польщі менше навчальних годин. Там не треба добами просиджувати в аудиторії, багато часу відводиться на самоосвіту. В цілому навчатися набагато легше. А ще так цікаво, що кожний викладач настільки закоханий у свій предмет, настільки фанат своєї справи, що ти аж сам захоплюєшся цим предметом. 

Хоча переважна більшість польських ВНЗ вимагає знання польської, на деяких спеціальностях для іноземців іноді викладають англійською. Щоправда, англомовна освіта обійдеться удвічі дорожче, ніж отримання аналогічних знань польською.

Данія: ледачий студент може вчитися, але він має бути неймовірно розумним

Не буде перебільшенням сказати, що освіта є першим пріоритетом держави і громадськості у Данії. Держава фінансує всі заклади незалежно від підпорядкування чи власності.

Лекції у багатьох навчальних закладах Данії займають два дні на тиждень, інший час використовується на групові роботи та проекти. Тому є можливість підрпацьовувати.

Перші дні навчання в Данії — це ознайомлення з закладом, на нього витрачається близько двох тижнів. У цей період студентам організовують колективну поїздку. Все для того, щоб студенти познайомилися і подружилися…

Навчання безкоштовне для тих, хто з країн Євросоюзу, для решти — близько 75 тисяч крон за півроку.

Стипендію дають усім датчанам (4900 крон), також іноземцям, якщо вони проплатили податки в країні протягом більш ніж двох років (це основне правило, але є винятки).  Більшість навчальних закладів не вимагають явки на лекції, але на екзамені дуже важко відповісти на питання без знань, отриманих від учителів. Отже, ледачий студент може вчитися, але треба бути неймовірно розумним. А «тупий» хоч і вступить, та не закінчить, якщо не «порозумнішає».

А після закінченя роботу шукають на спеціальних сайтах. По знайомству знаходять небагато. Як правило, люди пишуть своє резюме, відправляють в організацію і чекають дзвінка. Великі організації влаштовують по три або навіть по чотири співбесіди для претендента.

Молодому випускнику Близько 23 тисяч крон. Якщо не працевлаштувався, то на перших порах отримуєш допомогу — приблизно сім тисяч крон після відрахування податків…

ВІННИЦЯ.info

 

  Материалы по теме
Цены в Виннице

МОНІТОРИНГ ЗДІЙСНЕНО МЕТОДОМ КОНТРОЛЬНОЇ ЗАКУПІВЛІ, У МІСЦЯХ ПРОДАЖУ:AТБ, пр. Юності, 51, ЕКО-маркет пр. Юності, 18, Сільпо, вул. Келецька, 105, Фуршет, вул. Е. Пікуса, 1-а , Ринок «Урожай», вул. Пирогова, 50 а, Ринок, вул. Некрасова, 4

 
 
  Новости в удобном виде
time:1550268060.3426