8 черв. 2011 15:56

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:55
Суспільство
0

52

0

Вінничан вчитимуть як не захворіти холерою

Вінничан вчитимуть як не захворіти холерою

На Вінниччині відбулось засідання протиепідемічної та протиепізоотичної комісій облдержадміністрації в ході якої обговорили можливість попадання на територію області холерного вібріону.


Вінничан вчитимуть як не захворіти холерою

На Вінниччині відбулось засідання протиепідемічної та протиепізоотичної комісій облдержадміністрації в ході якої обговорили можливість попадання на територію області холерного вібріону.

Про це повідомляє управління у справах преси та інформації Вінницької обласної державної адміністрації.

Як зазначили учасники засідання комісій - з початку 2011 року епідемічна ситуація в області із захворюваності гострими кишковими інфекціями є нестабільною. В порівнянні з 2010 роком рівень захворюваності на дані хвороби зріс на 21 %.

За словами заступника голови облдержадміністрації Василя Чернія за результатами епідеміологічного розслідування випадків гострих кишкових інфекцій встановлено, що в 96 % фактором передачі збудників даних захворювань були харчові продукти. В 49 % випадків – це продукти домашнього походження, 30 % - придбані на ринках, 16 % - в магазинах. Всього з початку 2011 року знято з реалізації 23 тонн недоброякісних продуктів харчування. Триває вирішення ряду проблем пов’язаних із покращенням забезпечення населення доброякісною питною водою.

Підсумовуючи озвучене протиепідемічна та протиепізоотична комісії вирішили вжити відповідних заходів щодо забезпечення населення безперебійною подачею води в достатній кількості та гарантованої якості. Приділити більше уваги чистоті зон рекреації та пляжів у купальний сезон. Заради упередження проблемних ситуацій виділити додаткові кошти для проведення поточних чи капітальних ремонтів інфекційних відділень, придбання відповідного обладнання, сольових розчинів, антибіотиків, деззасобів. Всім головним державним санітарним лікарям та інспекторам ветеринарної медицини районів доручили проводити щотижневий оперативний аналіз захворюваності населення територій на гострі кишкові інфекції та забезпечувати державний нагляд за дотриманням вимог чинного законодавства на продовольчих ринках області.

Окремо, Василь Черній виділив необхідність посилення державного санітарного нагляду за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог в обласному центрі – м. Вінниці та в м. Ладижині

«Необхідно створити виробничі лабораторії на водогонах по контролю якості питної води, яка подається населенню та посилити держсанепіднагляд за виробництвом і реалізацією харчової продукції високого ступеню ризику, зокрема риби та морепродуктів», - зазначив Василь Черній.

Щодо профілактики появи збудників холери в регіоні заступник голови облдержадміністрації доручив провести відповідні навчання з питань профілактики холери, проводити постійний моніторинг за циркуляцією холерних вібріонів серед людей та об’єктів довкілля згідно вимог наказів МОЗ України та розповсюдити пам’ятки для населення з питань профілактики гострих кишкових інфекцій та холери.

Довідка.

Холера - кишкова антропонозна інфекція, що викликається бактеріями виду «холерний вібріон». При несприятливих умовах холера швидко набирає характеру епідемії або навіть пандемії, тобто охоплює багато країн, а з часом може досягати світового розповсюдження. В Україні в минулому році було виявлено 4 випадки вібріоносійства холери в АР Крим, Запоріжській і Одеській областях. На Вінниччині, з 1994 року збудник холери не виділявся ні від людей, ні з об’єктів довкілля.

ВИННИЦА.info

 


0
0