8 черв. 2011 16:49

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:55
Влада
0

52

0

Вінницькі депутати «покаталися» у Польщу

Вінницькі депутати «покаталися» у Польщу

20 депутатів Вінницької обласної Ради та 11 голів районних рад на початку червня відвідали Республіку Польща, де переймали досвід місцевого самоуправління.


Вінницькі депутати «покаталися» у Польщу

20 депутатів Вінницької обласної Ради та 11 голів районних рад на початку червня відвідали Республіку Польща, де переймали досвід місцевого самоуправління.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької обласної Ради.

Делегацію вінничан очолили 1-й заступник голови обласної Ради Ігор Кревський та голова Вінницького осередку МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов. Метою поїздки було ознайомлення з методами господарювання та управління місцевих органів самоврядування на різних рівнях – гміни, міста, повіту, воєводства. А також – зміцнення міжнародних культурних і спортивних зв’язків українців і поляків.

Першого дня перебування вінничан у місті Кельце з нагоди їхнього приїзду було організовано урочисту сесію сеймику Сьвєнтокшиського воєводства. Гостей з України вітали: голова сеймику Марек Гос, маршалек Сьвєнтокшиського воєводства Адам Ярубас, депутати сеймику, вуйти побратимських гмін та працівники маршалківської управи.

Зокрема Адам Ярубас зазначив, що багаторічне партнерство Вінниччини і Сьвєнтокшиська підтверджує девіз їхньої співпраці: два регіони – одне серце. «Наші стосунки багатогранні. Ми владні і ділові партнери, культурні компаньйони, і просто добрі друзі. Я запевняю - Сьвентокшиське воєводство докладатиме всіх зусиль для ще більш ефективного розвитку відносин між нашими регіонами», – сказав Адам Ярубас.

По завершенню сесії вінничани відвідали місто Хенчіни, де місцева влада під керівництвом бурмістра Роберта Яворського презентувала гостям свою гміну. Депутати обласної Ради та голови районних рад Вінниччини цікавилися також організацією освітньої сфери територіальної громади. Питання носили практичний характер, наприклад, як відбувається закриття шкіл, підвезення учнів і педагогів до навчальних закладів тощо.

Другого дня поїздки вінницькі самоврядці працювали безпосередньо у територіальних громадах. Зокрема, на прикладі Сташувського повіту гості вивчали функціонування закладів освіти та охорони здоров’я. Староста повіту Анджей Крузель презентував гостям соціально-економічний стан свого краю, зупиняючись на галузях, які найбільше цікавили візитерів.

Як зазначив Ігор Кревський, депутатів особливо цікавила організація тамтешньої медичної сфери, адже на сьогодні Вінниччина знаходиться у пілотному експерименті з охорони здоров’я. «Наша позиція така: ми самі маємо формувати концепцію реформування медичної галузі в області. Якщо нам підійде якийсь польський зразок, який є ефективним, то ми зможемо його перейняти для себе», – прокоментував І.Кревський.

Того ж дня група самоврядців відвідала пожежну станцію, де поляки продемонстрували своє новітнє обладнання і техніку. Такими ж новітніми підходами до організації роботи вінничан вразив повітовий шпиталь, де, наприклад, операційна оснащена не гірше українських столичних лікарень.

Ігор Кревський взяв до уваги технології з енергозбереження, якими користуються соціальні заклади Сташува. Наприклад, лікарня 60% власних потреб енергії отримує із сонячних батарей і навіть частково продає її місту. «Це зразок, який Україна може спокійно запроваджувати на своїй території ще ефективніше, адже у нас більше сонячних днів, ніж у Польщі», – зауважив І.Кревський.

Також наша делегація відвідала Сташувський центр практичного навчання, де ознайомилася з умовами навчання та проживання польських студентів. Останнім візитом в Сташувському повіті була поїздка до паркового комплексу в Курозвенках.

Останній день гостювання у поляків був «теоретичним». Українська сторона заслухала доповіді польських колег і взяла активну участь в обговоренні тем територіального самоврядування, стратегій розвитку регіонів та ін., виокремлюючи з них практичні моменти, які б можна було застосовувати в Україні.

«На жаль, багато з того, чого ми вчимося у поляків під час наших візитів до них, ми не можемо запровадити у себе, бо нас обмежує українське законодавство. Але поляки допомагають нам у встановленні контактів з європейськими інституціями та фондами, які мають бажання реалізовувати в Україні свої проекти. Вінницька обласна Рада також зацікавлена в цьому», – підкреслив голова Вінницького обласного осередку міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов.

ВИННИЦА.info


0
0