Суспільство

100-річний «Особняк» у центрі Вінниці: від будинку Софії до майбутньої лікарні. Фотофакт

16 вересня 2015, 16:03

Вінниця у розрізі часу. Яка вона? ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд міста. Читачів вже ознайомили з унікальними архівними знімками Вінницької арки і шпиля та показали Вінницькі «Кумбари». Сьогодні пропонуємо переглянути, як виглядав особняк купця Олександра Кумбарі, що по вулиці Першотравневій, 44 та його сучасний стан.

Відомо, що будівля по Першотравневій, 44 - це частина маєтку одеського купця Олександра Кумбарі, який він придбав у 1894 році. Межі маєтку проходили вулицями Першотравнева (тоді Торгова), Козицького (тоді Театральна) та обмежувались з Півночі Бугським Спуском (сьогодні вулиця Крутий Спуск).

«Особняк», який зводився на початку 1900-років, за найбільш поширеною версією, пов’язують з дружиною купця Олександра Кумбарі – Софією. За радянських часів тут був медичний заклад. А за років незалежності будинок здавався в оренду одному сільськогосподарському товариству.

Наразі в будівлі по Першотравневій, 44 проводяться реставраційні роботи, планується що там відкриють багатофункціональний медичний заклад.

«Особняк» на початку ХХ століття.

 

«Особняк» на початку ХІ століття.

 

Липень 2015 року

 

Вересень 2015 року

ВИННИЦА.info, архівний знімок редакції надала спільнота «Історія Вінниці»

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: історія 
Матеріали по темі