Суспільство

100-річний дідусь із Тиврова їздить на мопеді «з вітерцем», робить вино і ділиться секретами довголіття. Відео

24 вересня 2020, 10:23

Місяць тому житель Тиврова Іван Кондратюк відсвяткував сторічний ювілей. Дідусь досі їздить на мопеді, куховарить та робить домашнє вино. Чоловік пережив голодомори і колективізацію. Все життя працював столяром, навіть зараз стає до циркулярки. Місцеві жителі у захваті від ентузіазму сторічного дідуся.

Про секрет довголіття Івана Кондратюка – йдеться в сюжеті ТСН.

Вірний помічник дідуся — білий мопед. Щоранку дід Іван на швидкості виринає зі свого подвір’я і мчить до найближчого села.

«Хтось не вірить, що я їжджу на мопеді, а як побачать, то кажуть: «Добре, діду! Ще десять років живи», – каже дід Іван.

Місяць тому Івану Кондратюку виповнилося 100 років, хоча на вигляд йому дають не більше 80 років. А ще дід Іван невиправний жартівник. Його витівки знають навіть місцеві поліцейські.

Родина в дідуся велика. Двоє дітей, четверо онуків та двоє правнуків. Але живе сам. Щоправда, онучка Лєра навідується щодня.

«Він дуже активний, досі люди не вірять, що йому сто. Їздить до магазину, до ближніх сіл – до рідних, знайомих. Йому потрібне спілкування. Їздить без супроводу до Вінниці. На ринку, знайомі, буває, кажуть, що діда бачили у Вінниці, а я не встигаю за ним», – розповідає онучка Валерія Снігур.

Дід Іван ніколи не сидів на дієті, любить молочне та м'ясо. Сам собі готує їжу і робить вино з винограду. Хоча інколи, у свята, може дозволити й міцнішого.

Він єдиний живий ветеран у селі. Пережив два голодомори і колективізацію. Все життя працював столяром. Навіть зараз відважно стає до циркулярки.

Сусіди в захваті й завжди посміхаються, коли бачать Івана Лук'яновича за кермом мопеда.

Секрет довголіття простий, каже дідусь. Мінімум стресів та побільше сонця, свіжого повітря і склянка кислого молока щодня: «Не сваритись, щоб нерви були спокійні, а також не курити».

На столітній ювілей Івану Кондратюку онуки подарували плазмовий телевізор, але найбільше він любить дивитись старі фото і читати. Досі робив це без окулярів. А ще користується мобільним і любить робити селфі із онукою Лєрою.

Про смерть дід Іван каже, навіть не думає. Запрошує усіх на свій наступний 101-й день народження. У родині він не єдиний довгожитель – дід Івана Кондратюка прожив 110 років.


Вінниця.info

Теги: Тиврів 100-річний дідусь мопед 
Матеріали по темі