Суспільство

1170 вінничан вчитимуть захищати Державу

5 жовтня 2010, 16:34

У Вінницькій області стартувала призовна кампанія «Осінь-2010», бажання служити в лавах армії виявили 1170 юнаків із 15 тисяч призовного віку.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки обласного військового комісара полковника Олега Вінницького формування молодого поповнення відбудеться на обласному збірному пункті у місті Козятин.

До військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань новобранців відправлятимуть поетапно – з 4 жовтня по 23 листопада.

Із загальної кількості вінницьких призовників (1170 чол.) левова частка проходитиме службу у Збройних Силах України. Це 775 юнаків. 271 із них розпочне службу в навчальних центрах Сухопутних військ – у Десні, Полтаві та Кам’янці-Подільському. Майже стільки ж молодих солдатів потрапить у навчальні центри Повітряних Сил – у Гайсин та Васильків. Півсотні юнаків поїдуть у такі ж центри Військово-Морських Сил, а 19 із них потрапить на підшефний обласному центру корвет “Вінниця”. Решта новобранців проходитимуть службу у Полку Президента та інших частинах Центрального підпорядкування. 250 чоловік виконуватимуть Конституційний обов’язок у Внутрішніх військах МВС України, а ще 50 – у Державній спеціальній службі транспорту.

Сьогодні керівництво Вінницького обласного комісаріату досить лояльно підходить до відбору кандидатів для проходження військової служби. Враховуються усі побажання призовника, батьків, навіть голів селищних рад. Однак не кожен готовий до служби у війську чи то через стан здоров’я, чи то низькі морально-ділові якості. Далеко не кожному призовнику можна доручити виконання завдань державної ваги зі зброєю на посту, або ж на командному пункті.

«Спілкуючись навіть у неформальній обстановці із батьками, керівниками сільських громад, самими призовниками, ми робимо висновки про кожного юнака, його морально-ділові якості, ставимо відповідні помітки в анкетах та облікових картках. Таким чином, навіть бажаючих інколи доводиться відсіювати», – розповів підполковник Михайло Дзигаленко.

Самі ж призовники переконані, що у війську набагато безпечніше, ніж за парканом.

Один із призовників Дмитро Ступарик служить у базі забезпечення Командування Повітряних Сил ЗС України на посаді водія, родом він із Хмельницького та вже закінчив третій курс факультету міжнародних відносин одного з вищих навчальних закладів і твердо вирішив взяти відстрочку не від війська, а від навчання у ВНЗ.

«Відслужу в армії і довчуся. Армія – це зовсім не страшно, як хтось розповідає, я б сказав навпаки. Нас добре годують, одягають, пильнують, аби не утнули щось недозволене, тому батькам раджу не переживати і спати спокійно – у війську набагато безпечніше, ніж за парканом», - вважає солдат.

 

Юрій Ігнат для ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі