Суспільство

14-річній вінничанці, яка самотужки прибрала «Бригантину», подарували сьомий iPhone

3 серпня 2017, 15:42

 3 серпня у мерії Вінниці нагородили 14-річну Марію Чикальську. Кілька тижнів тому учениця школи №6 самотужки прибрала набережну зону півострова Бригантина. Зібрала там понад 50 мішків сміття, яке після себе залишили відпочиваючі.

«За день до цього ми з друзями прийшли відпочити біля води. Звернула увагу, що на пляжі дуже брудно. Не було місця, де б можна було присісти. Кругом пляшки з-під алкоголю, памперсти, пакети та недопалки. На наступний день вирішила, що там просто необхідно прибрати, адже зеленою зоною гуляють з дітками. Купила в магазині пакетів для сміття. Я ці гроші відкладала. Рукавиці також. І взялась до роботи», - розповіла Вiнниця.info Марія.

Найбільше серед зібраного сміття було порожніх пластмасових пляшок з-під алкогольних напоїв.

«Я зараз відпочиваю у дитячому таборі. Коли повернусь, для себе вирішила, що продовжу доглядали «Бригантину». Навіть більше, планую створити рух по захисту нашого міського довкілля», - зауважила дівчина.

Відомою своїм вчинком Марія стала випадково.

«Розмістила фото з прибирання у соціальній мережі. Люди у цьому побачили щось надзвичайне. До мене почали звертатися журналісти. І от, сьогодні запросили до мерії. Це для мене справжній шок. Адже, я нічого героїчного не зробила. Просто попрацювала від душі», - каже школярка.

Марію до мерії запросили просто отримати нагороду, проте привітання виявилось із сюрпризом. Міський голова Вінниці Сергій Моргунов разом з букетом квітів та грамотою подарували дівчині iPhone-7.

«Це мені!?», - не повірила своїм очам Марія.

«Так, адже ви приклад для тих людей, які розкидали сміття, а ви за ними прибрали. Це має стати уроком для нас всіх. Ну, і звичайно, прикладом до наслідування. Надзвичайно приємно, що у Вінниці живуть такі юні патріоти», - наголосив Моргунов.

Дівчнина не очікувала такого подарунку, каже про такий телефон і не мріяла.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця прибирання школярка 
Матеріали по темі