Культура

20 марта Винницу снова будут освобождать от фашистов

13 березня 2010, 20:52

До 66-ї річниці визволення Вінниці від німецько-фашистських загарбників відбудеться історична реконструкція подій 1944 року по визволенню міста.

Про це ВІННИЦЯ.info повідомили в управлінні у справах ЗМІ та зв'язків з громадськістю Вінницької міської ради.

За повідомленням, 20 березня святкування розпочнеться з урочистостей у міській раді, після чого й відбудеться історичною реконструкцією березневих подій 1944 року по визволенню міста.

Заступник міського голови Микола Гунько повідомив, що відтворення відбудеться на автодромі «Віхола» спортивного клубу «Каїса». Для створення глядачам відчуття реальності подій березня 1944 року, на автодромі будуть задіяні фронтові джипи, легкові машини та гармати. У ролях радянських бійців та солдат вермахту виступатимуть вісім спортивно-патріотичних клубів з усієї України, деякі з учасників клубів у реальному житті - генерали, полковники штабів, майори спецслужб. Вони на «полі бою» знову відчують себе рядовими солдатами, прапорщиками та сержантами.

Усіх учасників масштабного дійства гвинтівками, карабінами та кулеметами із холостими патронами забезпечить кіностудія ім. О. Довженко. Проте, не зважаючи на це, організатори свята застерігають вінничан бути обачними та не виходити на поле під час бою. Адже зброя, якою користуватимуться «німецькі» солдати, навіть холостими набоями може збити з ніг людину, яка знаходиться на відстані один-півтора метри від стріляючого. Тому, по периметру поля стоятимуть працівники внутрішніх органів, аби вберегти городян від травмування та нещасних випадків.

З усіма учасниками бою можна буде поспілкуватися та сфотографуватися по завершенню дійства.

Вінничани, які матимуть бажання побачити відтворення боїв Великої Вітчизняної війни за визволення Вінниці, будуть забезпечні транспортом. 20 березня поблизу будинку Офіцерів, на них чекатимуть додаткові автобуси та маршрутні таксі, які курсуватимуть від площі Перемоги до СК «Каїса».

 

ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі