Місто

23 лютого у Вінниці відкриють «Дерево Свободи»

22 лютого 2018, 16:03

 О 10-й годині ранку 23 лютого у Вінниці відкриють меморіал в пам'ять Небесної Сотні – «Дерево Свободи», який розмістили на однойменній площі. На відкритті будуть присутні родини загиблих Героїв, представники громадськості та влади.

Про це Вiнниця.info повідомили в БФ «Подільська громада», які займались збором коштів на монумент.

Сьогодні, 22 лютого на виконкомі в мерії, міський голова зробив оголошення про відкриття меморіалу і всім членам виконкому роздали запрошення. Після відкриття, об 11.00 годині проведуть сесію міської ради.

Перед оголошенням про відкриття меморіалу в неділю,18 лютого, об’єднання ГО «Вінниччина вшановує Тараса Шевченка» написали Резолюцію на ім’я депутатів, мера, начальника поліції, в якій зазначають про можливість «народного затримання» будівельників, які встановляють «Дерево свободи» та про те, що посягання на бюст Шевченка, який стоїть на площі Небесної Сотні може призвести до «непередбачуваних подій, навіть кровопролиття» з 19-го по 24 лютого. Під зверненням підписався головуючий В. Палій та секретар В. Козак. Ці люди називають себе представниками громади Вінниці, хоча за законодавством, інтереси громади можуть представляти депутати чи уповноважені особи.

Що означає «народне затримання» будівельників, редакція звернулась за коментарем в поліцію.

«Якщо будь-кого з громадян затримають безпідставно, тоді постраждала від незаконних дій особа може звернутися за захистом своїх прав в правоохоронні органи. А особи, які здійснили таке незаконне затримання, можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності згідно ст. 146 Кримінального кодексу України - незаконне позбавлення волі або викрадення людини. Таке правопорушення карається обмеженням волі на строк до 3-х років або позбавленням волі на той же строк», - зазначили у відділі комунікацій поліції у Вінницькій області Анна Олійник.

Тобто, затримувати людей, які працюють над встановленням законного меморіалу – протизаконно. Щодо «кровопролиття», сподіваємось, що люди які його анонсували, не опустяться до бійок.

Нагадаємо, 23 лютого чотири роки тому з майдану в остінній путь Вінниця проводжала Героя Небесної Максима Шимка.

Як відомо, 4 лютого під чaс так звaного нaродного віче нa мaйдaні Небесної Сотні люди, котрі виступaють проти встaновлення «Деревa Свободи» і «за Шевченка», поставили на майдані пластикове погруддя Кобзарю, замість того, яке було перенесено до шкільного музею.

Вiнниця.info

Теги: памятник Вінниця 
Матеріали по темі