Політика

300 гривень за голосування: у Вінницькій області відкрито кримінальне провадження за підкуп виборців

21 лютого 2019, 13:38

Станом на 21 лютого в органи та підрозділи Національної поліції Вінницької області надійшло 71 звернення по фактах порушень виборчого законодавства - 71 звернення по 65 фактах. По одному з фактів порушено кримінальне провадження.

Про це під час прес-конференції 21 лютого повідомив заступник начальника організаційно-правової роботи ГУ Нацполіції у Вінницькій області Ігор Слободянюк.

«Мова йде про можливий підкуп виборців в Могилів-Подільському районі. Зараз проводиться перевірка. За одним фактом надійшло дві заяви, вказується різна сума. В одному випадку – близько 300 гривень», - сказав представник поліції, але не повідомив за якого кандидата «агітували».

«Була інформація щодо збору необхідної кількості людей щоб голосувати. Це був телефонний дзвінок одному з громадян з питанням чи може він організувати людей. Чоловік повідомив про це поліції», - уточнив І. Слободянюк.

Окрім того, складено 5 адміністративних протоколів за ч. 2 ст. 212 КУпАП. Проводиться перевірка по 27 матеріалах. 32 матеріали розглянуто і факти не знайшли свого підтвердження.

За словами Ігоря Слободянюка, повідомлення надходять різні, і про підкуп, і про те, що телефонують невідомі та запитують думку громадян про кого вони голосуватимуть.

«Інформація надходить різного характеру. Більшість фактів незнаходять підтвердження. Основна частка порушень – не вказання вихідних даних в агітаційних матеріалах. За це передбачена адміністративна відповідальність в разі встановлення винних осіб. Матеріали скеровано до суду», - говорить І. Слободянюк.

5c6e8e2d0564a_original_w859_h569.jpg

Вiнниця.info

Теги: вибори порушення поліція 
Матеріали по темі