Культура

380 років набуття Вінницею Магдебурзького права: історики розкажуть про втрачений пам’ятник, який став символом вінницького врядування

26 травня 2020, 16:56

30 травня у Вінниці проведуть онлайн-зустріч, де історики розкажуть детективну історію про втрачений пам’ятник, який став символом вінницького врядування. Поговорять про генетичний код вінницької вольності. Все це відбудеться до 380-річчя набуття Вінницею Магдебурзького права.

Про це повідомляє Центр історії Вінниці.

«Днями вінницьке самоврядування відзначає свою 380-ту річницю. Вінниця, отримавши Магдебурзьке право 30 травня 1640 р., успішно послуговувалась ним упродовж декількох століть. Вдале самоврядування забезпечило сталий розвиток міста та дозволило Вінниці до сьогодні носити статус адміністративного центру регіону.

Команда Центру історії Вінниці пропонує поринути вглиб вінницької традиції самоврядності та поспілкуватись на малознані теми локальної історії. У розмові на вас чекають:

Роздуми про генетичний код вінницької вольності

Історичний екшн про відновлення права самоврядності

Детективна історія втраченого пам’ятника, що став символом вінницького врядування», – йдеться в анонсі.

Стрім відбуватиметься біля Пам’ятної колони Магдебурзького права – на історичному кордоні Вінниці XVIII ст. Переглянути його можна буде на Фейсбук сторінці Центру історії Вінниці о 12-й годині (субота, 30 травня).

Нагадаємо, в травні минулого року у Вінниці відкрили найстаріший пам’ятник міста – колону Магдебурзькому праву 1640 року. Перед нею, в спеціально підготовлений отвір, заклали капсулу часу, призначену майбутньому поколінню. Відкрити її мають у 2040 році на 400-ліття надання Вінниці Магдебурзького права.Вінниця.info

Теги: Магдебурзьке право історія 
Матеріали по темі