Суспільство

3D-моделювання у вінницькому «Квадраті»

29 січня 2020, 09:16

28 січня науковий відділ Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» провів «воркшоп» з 3D-моделювання. Як працюють 3D-технології та які бувають принтери, розповідали всім зацікавленим вінничанам.

«В минулому році було 15 таких воркшопів. Цьогоріч ми плануємо проводити їх щомісячно або по запиту відвідувачів. На воркшопі ми розповідаємо, що таке 3D-принтери, як ним користуватись, що він дає, що ми можемо робити в «Квадраті». В середньому, в нас групи з 15-20 людей», – розповів журналісту Вінниця.info начальник відділу наукового дослідження Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» Олег Сидорчук.

На цей раз послухати про можливості 3D-принтингу в «Квадраті» зібралося близько 20 людей різного віку. Відвідувачі могли ознайомитись з готовими роботами та спостерігати за роботою 3D-принтеру фірми «Ultimaker», що віддруковував деталі для майбутньої фігури впродовж всієї зустрічі.

В світі і навіть в Україні техніка роботи на подібних принтерах є доволі відомою та популярною, оскільки подібні застосунки друкують всіма можливими видами пластику та металом. Є також і харчові принтери, що друкують на каві, шоколаді чи тісті. У Вінниці, до прикладу, також є подібний принтер. Ще в 2017 році такий застосунок з’явився у вінницькому «Starvin Coffee», де для відвідувачів кав’ярні роблять індивідуальні зображення на кавовій пінці.

За допомогою 3D-принтерів в наш час успішно відбувається друк різноманітних моделей, форм чи необхідних деталей. Друкуються протези кінцівок для людей, що втратили їх в катастрофі, аварії чи під час бойових дій. Неабияке значення має ця технологія і для стоматології. Наприклад, за допомогою 3D-принтеру цілком реально виготовити вставну щелепу. Та і, по суті, звичайну пломбу сьогодні теж ставлять за рахунок 3D-технологій. Тобто лікар використовує певну суміш, яку фіксує на ураженому зубі ультрафіолетовим спалахом, що, власне, і є прикладом технології 3D-друку.

На 3D-принтерах виготовляють і автомобілі. До прикладу, під час зйомок одного з фільмів про Джеймса Бонда творці кіно замовили авто, виготовлене 3D-друком, аби потім в знімальному процесі її знищити в рамках сюжету пригодницького бойовика. Все ж дешевше, аніж підривати справжню автівку. Також є приклад, коли автолюбителі на 3D-принтері відтворили автомобіль, що постраждав під час гонок ще в 1914 році. Технологія широко використовується в ювелірній справі.

Тому у вінницькому «Квадраті» і проводять подібні зустрічі для всіх бажаючих. Безкоштовно. Лише за попередньою реєстрацією.

Вінниця.info

Теги: технології Квадрат 
Матеріали по темі