Суспільство

4 тисячі малюків перебувають у черзі в садочки у Вінницькій області

3 серпня 2010, 18:00

У Вінницькій області черга в дитячі дошкільні навчальні заклади становить понад 4 тисячі.

Про це повідомив начальник управління освіти та науки Винницької облдержадміністрації Ігор Івасюк.

«На даний момент у Вінницькій області більше ніж 4 тисячі черга для дошкільнят вже існуючих, різного віку. Найбільші черги – в містах обласного значення а також Вінницькому, Калинівському, Липовецькому, Тиврівському, Тульчинському районах», - розповів він.

І.Івасюк також вважає правильним прийняття рішення щодо обов’язкового навчання з 5-річного віку. «Це правильна позиція, тому що діти-дошкільнята, які виховуються в дитячих колективах, вони потім краще готові до навчання, вони психологічно та соціально легше адаптуються до роботи в 1-му класі і це потрібно враховувати», - сказав він.

І.Івасюк також зазначив, що наразі управління опрацьовує питання стосовно того, як організувати це навчання, адже не в кожному селі є садочок. «Я думаю, що ці зміни в законі, якраз ці особливості психологічного розвитку дітей враховують, єдине як їх реалізовувати? Тому що не в кожному селі є садочок, не скрізь в містах є місця в садочки. І саме ці задачі зараз перед нами стоять», - сказав начальник управління освіти та науки Винницької облдержадміністрації.

Він також повідомив, що зараз профільним міністерством разам з управлінням опрацьовується положення про дошкільний навчальний заклад сімейного типу. «Він дасть можливість розміщувати такі навчальні заклади в будівлях, приміщеннях, які відповідають санітарно-гігієнічним нормам і це не обов’язково садочки. Також передбачається створення навчально-виховних комплексів «школа-сад», - розповів І.Івасюк.

За його даними у більшості сіл школи недовантажені, у зв’язку із тим, що контингент школярів скорочується і за останні роки він скоротився на 20%, а кількість навчальних закладів скорочена тільки на 4-5%. «Таким чином ресурс шкіл можна використовувати для того, щоб відкривати там дошкільні заклади», - пропонує І.Івасюк.

Він також сказав, що згідно нового положення, за бажанням батьків, дошкільні заклади сімейного типу можуть працювати за гнучким графіком – від двох днів на тиждень до 5-7 робочих днів на тиждень. «Це дає можливість підлаштовувати їх до інтересів батьків», - додав І.Івасюк.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі