Місто

50 тисяч вінничан разом із Порошенком відкрили 3-й сезон фонтану Рошен у Вінниці

28 квітня 2013, 00:22

27 квітня у Вінниці найбільший у Європі річковий світломузичний фонтан «Рошен» розпочав третій сезон роботи.

Вже третій рік поспіль свята відкриття та закриття роботи фонтану супроводжуються масовими гуляннями та святковими концертними програмами. Цього разу це дійство відвідали посли Німеччини й Ізраїлю, понад 10 депутатів Верховної Ради, а також, за даними правоохоронців, понад 40 тисяч вінничан і гостей міста. Організатори кажуть - на шоу прийшло понад 50 тисяч людей.

Під час брифінгу автор створення у Вінниці фонтану народний депутат України Петро Порошенко зазначив, що Вінниця - унікальне місто і вінничани є унікальними українцями. «Ми сьогодні приймаємо гостей з усієї України та із закордону і приємно, що ця подія вже набула міжнародного масштабу. Вже доведено, що Європа починається з Вінниці і хотілося б, щоб цю ініціативу підхопили й інші міста», - сказав П.Порошенко, додавши, що сьогодні фактично Вінниця розпочала святкування Дня Європи.

Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістоф Вайль сказав, що це його перший візит у Вінницю. «Я вражений від європейського характеру вашого міста, від сучасного керівництва містом. Мені приємно бачити та чути молодих людей, які говорили про європейськість України. Тому потрібно підписати в листопаді на саміті у Вільнюсі угоду про асоціацію між Євросоюзом та Україною», - переконаний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Посол Ізраїлю в Україні Реувен Дінель вважає, що свята, які проходять у Вінниці можна називати національними святами України.

Мер Вінниці Володимир Гройсман запевнив, що надзвичайно любить своє місто. «Хочу привітати нас із відкриттям нового сезону прекрасного фонтану, переконаний, що в нас є велике європейське майбутнє», - сказав мер Вінниці.

Цього року на початку шоу-програми звучала спеціально створена музика, композитора Олександра Вовка - "INTRO", яка записана фольклорним колективом села Жван, Муровано-Куриловецького району, Вінницької області на основі народної пісні "Благослови Боже".

Музичне шоу влаштували відомі українські виконавці серед яких фанкі-грув-група «Бумбокс», культовий рок-гурт «Плач Єремії» на чолі із вокалістом Тарасом Чубайєм, а також переможниця багатьох фестивалів, ведуча музичних програм, народна артистка України Марія Бурмака.

Кульмінацією події став запуск Фонтану Roshen із програмою «Історія музики» та вражаючий феєрверк.

Довідка

Найбільший у Європі світломузичний Фонтан із єдиною у світі системою занурення під воду та реконструйована Набережна «ROSHEN» відкриті 4 вересня 2011 року. Окрасою річки та усієї Вінниці став Фонтан розташований в руслі річки Південний Буг, який має розліт струменів по довжині - 140 метрів і висоту струменя понад 60 м. Цей соціально-культурний та інфраструктурний проект було повністю реалізовано за рахунок інвестиції Фонду Петра Порошенка та Міжнародної корпорації ROSHEN. Загальна вартість проекту Набережної і Фонтану перевищує 70 млн грн.

Фонтан Roshen нараховує чотири програми тривалістю 20 хв. та 8 коротких – тривалістю 5-6 хв. Розробкою усіх феєричних дійств займалась група спеціалістів компанії Emotion Media Factory (Німеччина). Для деяких програм спеціально створювалась музика.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Матеріали по темі