Культура

50 художників з України та Австрії приїхали до Вінниці на фестиваль Mithogenes XХ. Фото

24 лютого 2020, 14:00

Впродовж 22-23 лютого, в рамках міжнародного фестивалю «Міфогенез-2020», майже 50 митців з усієї України та Австрії працювали над створенням арт-об’єктів на Скіфських валах, що поблизу Немирова.

Участь брали не тільки художники, але і фотографи, і музиканти. Відкриття зимового фестивалю традиційно супроводжувала виставка світлин з минулорічного «Міфогенезу». В цьому році також митці могли «закарбувати» свої роботи на плівці. Також в наступному році ці роботи відкриватимуть вже новий «Міфогенез».

21 лютого, у Вінниці відбулося відкриття виставки та фестивалю.

«Міфогенез» на Вінниччині традиційно проводять з 2006-го року. Особливість мистецького фестивалю – це абсолютна імпровізація з боку митців. І хоча фестиваль вважається зимовим, цьогоріч працювати зі снігом художникам не довелося.

На мистецьке дійство приїхали учасники з Києва, Львова, Запоріжжя, Сум, Одеси, Дніпра та Харкова. Більшістю ж творців були мешканці Вінниці та області. Також приїхала одна учасниця з Австрії.

Творчих напрямків було декілька, адже приїхали не лише художники, а й фотографи, скульптори, архітектори та навіть музиканти.

«Ми відкрили щорічний міжнародний ленд-арт фестиваль «Міфогенез», який традиційно відбувається в кінці зими. Він позиціонується саме як зимовий фестиваль. Але цього року він майже весняний, я думаю, що художники вийдуть з цих умов і зроблять, як завжди, щось надзвичайно цікаве, і ми бачимо в звітах щорічних на виставках, які супроводжують саме відкриття фестивалю в нас на Вінниччині», - зазначила завідуюча сектором виставкової роботи Тетяна Журунова.

Куратор фестивалю Олександр Никитюк зазначив, що цьогоріч фестиваль вийшов не дуже зимовим, бо минулорічною темою робіт була енергія Сонця. Окрім того, Олександр анонсував також створення ленд-арт-об’єкти на території Вінниці.

Одні з учасників цьогорічного «Міфогенезу», Наталія та Олексій ‒ вінничани, які вперше беруть участь у фестивалі. Як зазначила Наталія, професійно в мистецтві вона з 2010-го року.

«Причина в місці, в єднанні з природою, в самому явищі ленд-арту. Все, що пов’язано з навколишнім світом, це дуже цікаво. І коли є певні ідеї, їх можна втілити, будучи присутніми в безпосередньому середовищі творіння. Тобто, середовище саме підказує, що тобі робити», ‒ розповіла Наталія журналісту Вінниця.info.


Вінниця.info

Теги: міфогенез виставка фестиваль 
Матеріали по темі