Економіка

50 тисяч гривень на реалізацію бізнес-проекту: у Вінниці нагородили переможців конкурсу «Село: Кроки до розвитку». Фото

28 серпня 2019, 17:01

28 серпня переможці конкурсу «Село: Крок до розвитку 2019» отримали гранти по 50 тисяч гривень. За ці гроші вони реалізують у своїй місцевості різноманітні бізнес-проекти.

Участь в конкурсі брали більше 120 учасників, з них було відібрано 33 переможців. На кожен проект виділили по 50 тисяч гривень.

Конкурс спрямований на стимулювання соціальної активності у сільських громадах та має на меті підтримку кращих бізнес-ініціатив громадян, зокрема у розвитку соціально-економічного, культурного та туристичного потенціалу.

Проекти, які перемогли у 2019 році спрямовані на вирощення або преробку зернових культур, виробництво крафтових сирів, впровадження альтернативних технологій опалення, вирощування та переробка лікарських трав, приготування копчених страв. Виготовлення натуральної олії холодного віджиму, виробництво тротуарної плитки та декоративної 3D-панелі, виготовлення еко-сумок, виробництво фіолетової кукурудзи, виготовлення меблів, розвиток ферм.

Також проекти стосувалися заготівлі сировини.

«В моєму районі дуже багато людей вирощують квасолю, гарбузове насіння. Але проблема в тому, що частина квасолі взагалі не користується попитом на ринку. Люди або здають за безцінь, або просто не знають, що робити. Я почав детальніше вивчати це питання і зрозумів, що є конкретні сорти квасолі, які користуються попитом. В своєму районі ми відкрили прийомний пункт і даємо найбільшу ціну на квасолю. Відправляємо квасолю потім на Вінницю, Одесу, Рівне та Умань», – каже Дмитро Красиленко, автор проекту з Бершаді.

Микола Бурковський із с. Тростянчик отримав 50 тисяч гривень на виготовлення вуликів з поліуретану.

«Мій бізнес-проект заключається у виготовленні вуликів за новітньою технологією – поліератан. Це дає можливість полегшити роботу пасічника. Ці вулики не гниють, не коробляться. В таких вуликів набагато менші витрати енергії», – розповідає автор проекту Микола.

В Ладижині планують будувати маленькі еко-будинки майбутнього.

«Плануємо будувати маленькі еко-будинки, які повинні бути компактними та мінімалістичними. Будуватися вони будуть з дерева. Наша ціль – зробити житло доступним для молоді», – каже автор проекту Сергій Васильєв.

Також на Вінниччині планують розвивати унікальну равликову ферму в Іллінцях, ініціатором якої є Андрій Лисак. Спочатку була ідея для харчування з равликів, а потім назріла ідея все-таки вирощувати їх для слизу в косметичних цілях. Наразі Андрій заключає контракти із великими косметичними фірмами.

Вінниця.info

Теги: бізнес-проект грант нагородження 
Матеріали по темі