Суспільство

7 чудес Вінниччини. Пейзажі Скіфських валів, що торкаються неба. Фоторепортаж

10 липня 2017, 12:46

 Вінниччина має давню історію і чудову природу. На берегах Бугу зароджувалися древні поселення, виростали замки і оборонні споруди. На жаль, далеко не всі пам'ятки краю достатньо відомі в країні та світі. Тому у 2007 році в області було проведено спеціальний конкурс, під час якого визначено «Сім чудес Вінниччини».

Вiнниця.info розповість про легендарні шедеври перлини Поділля, - створені природою і людьми. Обов’язково завітайте туди під час відпустки.

Немирівське городище - Великі вали

VII-VI ст. до н.е.

Унікальною перлиною нашого краю є Немирівське городище (Скіфські вали), розташоване на лівому березі Південного Бугу за 10 км від річки, біля с. Сажки, за 2 км від Немирова. Це одне із найбільших городищ на території України.

Ось уже понад чотири тисячоліття вали мовчазним тулубом лежать розпростертими по периметру на 5 км (по гребневі валу). Їх ширина в основі складає 32 метри; висота ще й досі становить близько 10 метрів. Лише можна собі уявити, скільки тієї висоти пішло в землю, осіло під плином часу. За деякими даними первинна висота валів складала близько 30 метрів. По верху валів були закопані у два ряди п’ятиметрові колоди заточені доверху.

Площа городища становить близько 150 гектарів, а навколо нього насипано земляний вал із глибоким ровом. На цій території було виявлено рештки жител, зернові ями, зольники, посуд, бронзові прикраси, різні шкіряні та кам’яні вироби, ткацькі атрибути і багато іншого. Знайдені побутові уламки, поглиблені житлові будівлі та замчище, розташоване в північній частині, говорять про те, що в Х-ХI століттях тут існувало давньоруське поселення Мирів. Багато переказів свідчать, що татари повністю знищили це місто, а його мешканці, котрі вижили, перенесли свої будинки на місце нинішнього Немирова. Ходять легенди і про скарби, приховані на території пам’ятки.

На екскурсію до Скіфських валів краще їхати влітку. Тут незрівнянні пейзажі і п’янкий запах трав. До того ж, можна порибалити за плату 50 гривень в день. Вали вражають свою величністю. Стоячи біля підніжжя, здається, що вони торкаються неба…

Фоторепортаж Вiнниця.info

 

 

Вiнниця.info, фото - Вероніка Малюта

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: історія 7_чудес фоторепортаж 
Матеріали по темі