Суспільство

7-у школу перейменують на честь Олександра Сухомовського. Фоторепортаж з церемонії прощання з відомим педагогом

24 вересня 2020, 13:14

24 вересня на території школи-ліцею №7 відбулася церемонія прощання з директором навчального закладу Олександром Григоровичем Сухомовським. Чоловік, який 30 років пропрацював головою школи-ліцею, пішов з життя 22 вересня у віці 75-ти років. Попрощатися з ним прийшли сотні вінничан: родичі, покоління учнів Олександра Григоровича, колеги та представники місцевої влади, а дорогу до вулиці Городецького, де розташована школа, на час церемонії перекрили патрульні поліцейські. Також стало відомо, що заклад освіти, який багато років очолював Олександр Сухомовський, назвуть його іменем.

«Найголовніше, і ми всі знаємо, він дуже любив дітей. І не в кожного педагога є така вдача, що діти його люблять. А Олександра Григоровича діти любили.

Якщо говорити про історію створення найкращого освітнього закладу у Вінниці і одного з найкращих в Україні, то я думаю, що дехто пам’ятає, як 30 років тому 7-а школа була найгіршою в місті. Учні цієї школи навіть проходили по звітам тогочасної міліції, бо ж були бурхливі 90-ті. 30 років тому Олександр Григорович став керівником школи і почав формувати колектив, почав задумуватися, як якісну освіту надавати саме в цьому закладі, і найцікавіше – він перший у Вінниці застосував ідею створення ліцею. І це йому вдалося разом з тим колективом, який він зібрав. Лише колективу відомо, скільки зусиль пішло на те, аби ліцей став кращим в місті.

Я переконаний, що 7-ий ліцей буде з гордістю носити ім’я Олександра Григоровича Сухомовського. І ми, звичайно, підтримаємо таке рішення, якщо така пропозиція надійде від колективу школи», – сказав міський голова Вінниці Сергій Моргунов, який був присутній на церемонії прощання з відомим педагогом.

«Вчора Міністерство освіти і науки опублікувало чергові рейтинги за результатами ЗНО. ТОП-200 серед загальноосвітніх навчальних закладів. ТОП-200 серед 2 тисяч шкіл України – 147 місце у 7-го ліцею. Це праця Олександра Григоровича, його колег, праця учнів.

Мені теж приємно, що я можу назвати себе його учнем. Коли я тільки став директором, його призначили мені наставником. І ті поради, які він мені давав, були дуже слушні в моєму житті. І я їх дуже ціную. Можливо, саме завдяки їм людина стає успішною. Для школи, для родини – це втрата, яку неможливо замінити нічим. Але справа, яку він розпочав, має бути продовжена. І найкращою пам’яттю про нього будуть успішні учні 7-ї школи-ліцею», – відзначив заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк.

Своє слово про визначну постать вчителя сказали також очільниця департаменту освіти міськради Оксана Яценко, колега та друг Олександра Сухомовського, директор Вінницького технічного ліцею Степан Пастух, батьки учнів та ті учні школи, які вже виросли та повели своїх дітей до цього ліцею. Також попрощатися прийшли Генеральний консул Республіки Польщі у Вінниці Дамян Цярцінські та голова ГО «Спілка поляків Вінниччини» Алла Ратинська, адже з 1991-го року, під керівництвом Олександра Григоровича, розпочалася співпраця школи-ліцею з Генеральним консульством Польщі.

Наостанок представники колективу навчального закладу дійсно звернулися до міської влади з проханням перейменувати 7-ий ліцей та надати йому ім’я Олександра Григоровича Сухомовського.

В останню путь директора школи-ліцею провели сотні присутніх останнім дзвоником та оплесками…

На цвинтар, де поховають визначного педагога, поїхали лише родичі.

Довідково

Як зазначають на сайті міськради, Олександр Сухомовський народився у Вінниці у 1945 році. Після закінчення Вінницького державного педагогічного інституту ім. М. Островського (1970) він працював директором початкової школи с. Сорочин Вінницького району, директором клубу кондитерської фабрики у Вінниці, учителем початкових класів, організатором позашкільної виховної роботи, заступником директора з навчально-виховної роботи середніх шкіл № 4 та № 22 Вінниці.

30 років Олександр Сухомовський обіймав посаду директора вінницької школи №7. Саме на її базі в 1992 році вперше з’явився ліцей. Розпочали із відділення економічного та медичного спрямування, а вже за три роки школа-ліцей отримала статус експериментального загальноосвітнього навчального закладу Всеукраїнського рівня. Ще через рік стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України». У 2006-му Олександру Григоровичу присвоєно звання Заслуженого працівника освіти України.

Олександр Григорович був нагороджений знаком Міністерства освіти і науки України «Василь Сухомлинський» (заохочувальна відзнака МОН, має третій (найвищий) ступінь серед відзнак, запроваджених міністерством). Також – медаллю і дипломом І-го ступеню«Pro Memoria» Республіки Польща. Був фіналістом програми «Партнери в освіті», переможцем міського конкурсу «Директор року» у номінації «Директор-новатор». Лауреатом обласної педагогічної премії, переможцем конкурсу «Директор ХХІ-го століття», переможець 5-ї, 6-ї, 7-ї міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти».Більше фото - у слайдері

Вінниця.info

Теги: директор 7 школа церемонія прощання Олександр Сухомовський 
Матеріали по темі