Суспільство

85% вінничан вважають, що за останні роки Вінниця значно розвинулася: результати дослідження

6 липня 2020, 16:19

6-го липня в приміщенні Креативного простору «Артинов» у Вінниці презентували результати соціологічного дослідження в місті та області. Одним з пунктів опитування було питання «Як змінилися за останні кілька років Вінниця та Вінницька область?». В обласному центрі 85% опитаних відповіли, що місто стало кращим. Дещо інша ситуація – в районах Вінниччини. Тут позитивні зміни відмітили 60% опитаних.

«Якщо говорити про Вінницьку область, то 60% наших респондентів говорять, що є позитивні зрушення. Порядка 9% говорять про те, що поруч з позитивними зрушеннями ми маємо і певне погіршення, і ще 9% констатують той факт, що в області щось йде не так.

Суттєво краща ситуація у Вінниці. 85% респондентів говорять про те, що Вінниця змінюється і змінюється на краще. 7% говорять про те, що є певні позитивні і негативні зміни. І лише 3% зазначають, що ситуація погіршується. Отже, ми можемо бачити, що ситуація в місті оцінюється краще, ніж в області», – розповіла директорка дослідницької агенції «Соціоінформ», представники якої і проводили опитування, кандидат соціологічних наук Наталія Зайцева-Чіпак.

Також містянам задавали два питання стосовно системи покарання за порушення правил паркування: «Чи підтримуєте Ви систему штрафування за паркування авто в невстановлених місцях?» та «Чи є необхідність неправильно припарковані автомобілі евакуювати на штрафмайданчики?».

На перше питання 84% опитаних відповіли, що підтримують подібне рішення, і лише 4% – проти штрафування за неправильне паркування. З евакуацією автомобілів порушників на штрафмайданчики – інша картина. Попри те, що підтримують її 60%, 31% опитаних – проти таких заходів покарання за порушення правил паркування.

«Цікаво, що тут теж є проблема з тим, як можна розвантажити центр міста, проблема, характерна для дуже багатьох міст. Йдеться про систему, зокрема, штрафування за паркування авто у неналежних для цього місцях. І, я так розумію, що приймались подібні рішення, то 84% вінничан вважають, що так, потрібно ввести такі штрафи, тому що це значно спростить життя громадянам, мешканцям Вінниці. І лише 4% не підтримують таке рішення.

Натомість, трішки інша картинка у нас із підтримкою евакуаторів, тобто, евакуації автомобілів, які неправильно припарковані в неналежних для цього місцях. Більшість підтримують це рішення, однак не підтримує – кожен третій мешканець Вінниці. Очевидно, тут також є проблема з паркуванням авто, і люди тепер турбуються, як же ж вони тепер будуть паркуватися. Не визначились з питанням лише 9% респондентів», – каже дослідниця.


Окрім цього, мешканців міста та найближчих до Вінниці населених пунктів запитали про їхнє ставлення щодо створення Вінницької ОТГ та приєднання до неї.

«Ми вирішили запитати, як люди ставляться до створення Вінницької ОТГ. Ми запитували, власне, і мешканців Вінниці, і робили добір у селах, які потенційно будуть входити до Вінницької ОТГ, чи хотіли б вони туди приєднатись. Отже, підтримують створення Вінницької ОТГ половина опитаних респондентів. Не підтримує – кожен п’ятий респондент. І 29% мають нейтральне ставлення. Тобто, їм або байдуже, або вони недостатньо поінформовані для того, щоб зробити певні висновки», – зазначила соціологиня.

Проводили соціологічне дослідження в період з 13-го по 18 червня. Обсяг вибірки: 800 осіб старше 18-и років у Вінниці та 1 200 осіб – в районах Вінницької області. Опитування проводили методом інтерв’ю за місцем проживання. Як зазначила дослідниця, в умовах карантину людей опитували біля їхніх помешкань на відкритому повітрі, а спеціалісти центру – були в масках та дотримувалися всіх протиепідемічних заходів.

Нагадаємо, раніше в місті проводили соціологічне дослідження щодо того, чи бояться мешканці Вінниці захворіти на коронавірусну хворобу. Тоді понад 20% вінничан відповіли, що не бояться захворіти на COVID-19. Ці дані подібні до загальноукраїнських. Фахівці останнім часом також відмічають, що серед населення як Вінниччини, так і України, зростає кількість людей, які не вбачають загрози в коронавірусній хворобі або навіть заперечують її існування взагалі.

В місті за неправильне паркування вже сплатити більше 600 тисяч гривень штрафів.

Вінниця.info

Теги: дослідження опитування Вінниця Вінниччина 
Матеріали по темі