Культура

9-річна вінничанка з рідкісним захворюванням презентувала у Києві свою першу виставку. Фото та відео

20 грудня 2019, 10:44

19 грудня в Києві вінничанка Іринка Химич презентувала першу власну виставку картин. 9-річна дівчинка має рідкісне захворювання. Під час виставки влаштували аукціон, за продані картини збирали кошти на лікування Іринки – де зібрали понад 100 тисяч гривень.

Виставка «Казки оживають вночі» зібрала 19 картин. Іринка почала писати картини два роки тому. В сюжеті ТСН йдеться про те, що стартові ціни на картини були від 1000 гривень до 12 тисяч. Їх розкуповували дуже швидко, і по закінченню аукціону, було зібрано більше 100 тисяч гривень. На виставці залишилося ще дві картини, які Іринка не продає ніколи. Одна з них – її перша картина. На полотні написаний яскравий фламінго. Мама дівчинки Діна Химич каже, що донька намалювала саму себе, про це їй сказав арт-терапевт.

«Вона на висоті з розкритими крилами, вона летить, така яскрава. Це означає, що вона радіє життю. Раніше – це були сумні картини», – розповідає мама Іринки Діна Хімич.

У 7 років Іринці робили унікальну стоматологічну операцію, вона була надскладною. Через рідкісну хворобу в дівчинки звужені дихальні шляхи і надто чутлива шкіра. У клініці від неї ні на мить не відходила «зубна фея» Наталія і вона залишилася її подругою й до сьогодні. Жінці малеча зізналася, що мріє про песика і Париж. Згодом в будинку з’явився собака, а от поїздку до Парижу довелося відкласти через стан здоров’я.

Виставка – це вже здійснена мрія Іринки і тепер у неї залишається ще одна – поїхати до Парижу. Дівчинка вже намалювала його на полотні, але вірить, що одного дня вона таки побачить Париж на власні очі.

Виданню «Факти» мама дівчинки Діна Химич розповіла, що на початку минулого року Іринку запросили взяти участь в проекті, де вона намалювала картину під керівництвом художниці. Відтоді у дівчинки проявилися художні здібності.

«В міру сил нам допомагають небайдужі люди. Одна з них - відома волонтер Діана Мороз - на початку минулого року запросила Іринку взяти участь в проекті «Добротворчiсть щасливих дiтей». Кожна дитина, який брав участь в тому проекті, під керівництвом куратора - професійної художниці Марії Депенюк – малював великі картини. Тоді у моєї дочки і проявилися художні здібності. Вона намалювала фламінго оранжевого кольору. Марія Депенюк сказала, що наша дівчинка обдарована, і її здатності потрібно розвивати. Ми потім зверталися ще до двох художникам, які працюють в традиційній манері. Але доньці подобається стиль, якому вона навчилася у Марії Депенюк: Ірочка змішує в склянці фарби, виливає їх на полотно і намагається розгледіти в розтеклися колірних плямах будь-яке зображення. Наприклад, контури краба. І вона домальовує йому очі, вуса, ніжки, клешні ... Малювати таким оригінальним чином їй дуже цікаво, тому що наперед не знаєш, яка картина в результаті вийде.

Керівник однієї великої корпорації Андрій Здесенко прочитав про те, що Ірочка мріє побувати в Парижі і влаштувати персональну виставку картин. Він запропонував нам оплатити поїздку і виставку. Але ми з чоловіком не зважилися везти доньку в Париж, так як в минулому році їздили з нею на лікування в США в Бостон, і вона важко перенесла переліт. Зупинилися лише на організації виставки. Вирішили, що спеціально для неї дочка напише серію картин. Створення робіт в стилі, в якому працює Іра, обходиться дорого, тому меценат взяв на себе і ці витрати. На День святого Миколая, 19 грудня, дев'ятнадцять полотен дочки будуть демонструватися на виставці «Казки оживають Вночі» в Києві. В рамках виставки проведено аукціон. Нам потрібно зібрати кошти для наступної поїздки на лікування в Бостон в 2020 році», – каже Діна Химич.

Раніше ми писали, що в Іринки Химич діагностували вкрай рідкісну генну мутацію - синдром Хатчинсона-Гілфорда, який ще називають прогерією (передчасним старінням) дітей. У світі всього 100 людей мають таку хворобу.

Під час проведення благодійної акції, організатори конкурсу «Жінка Вінниччини 2018» зібрали майже 180 тисяч гривень для Іринки Химич, яка має рідкісне генетичне захворювання, результатом якого є передчасне старіння. За ці кошти батьки поїхали з дитиною у Бостонську клініку, де лікарі призначили для Іринки лікування.

Оксана Мельник з Вінниці та дві її маленьких доньки зістригли свої коси на знак підтримки Іринки Химич.

Довідка.

Прогерія – один з рідкісних генетичних дефектів. При прогерії виникають зміни шкіри і внутрішніх органів, які обумовлені передчасним старінням організму. Класифікують дитячу прогерію (синдром Гетчінсона (Хатчінсона) -Гілфорда) і прогерію дорослих (синдром Вернера).


Вінниця.info, фото корпорації «Біосфера» та «Факти»

Теги: Іра Химич виставка 
Матеріали по темі