Місто

9 травня у Вінниці: без провокацій, але з маршем. Фоторепортаж

9 травня 2017, 12:56

 9 травня Вінниця відзначає 72-гу річницю завершення Другої світової війни. В День перемоги у місті провели мітинг-реквієм, щоб вшанувати Героїв, які полягли на фронтах. Городяни ще зранку несли квіти до Меморіалу Слави. На щастя, вдалося обійтися без прогнозованих провокацій.

Першими на Європейську площу прийшли представники проросійських організацій. З собою принесли червоні транспаранти, але без політичних закликів. «Георгіївські» стрічки теж замінили червоними. Біля пам’ятника чергували кілька сотень правоохоронців. Їм довелося провести роз’яснювальну роботу одному з чоловіків, який почепив на груди «колорадську», а також попросити учасників акції опустити прапор політичної сили. В обох випадках люди погодилися із зауваженнями поліцейських.

Об 11 годині ветерани, представники влади, духовенства і всі небайдужі подоляни вшанували визволителів хвилиною мовчання. Лунав гімн, залпи рушниць і патріотичні пісні. До вічного вогню клали квіти.

Варто зазначити, що День перемоги у Вінниці ознаменувався «антипутінівськими» лозунгами. Щоб не допустити прогнозованих провокацій з боку проросійських сил, місцеві журналісти розгорнули плакати з надписами: «Доля Гітлера – майбутнє Путіна», «Україна переможе», «Путлер – капут», підняли кількадесят державних стягів.

Обіцяний екс-комуністом Іваном Бондарчуком марш таки відбувся, однак став проукраїнським. Представники ЗМІ і громадських організацій несли Соборною патріотичну символіку, «витіснивши» найактивніших учасників на другий план. Завершилася хода раніше, ніж анонсували – біля приміщення ОДА. 

 

 

 

 

 

 

 

 Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: свято 
Матеріали по темі