Суспільство

970 тисяч євро на енергоефективність. ЄС допомагає місту на Вінниччині заощаджувати енергоносії

21 вересня 2018, 15:07

 В м. Гнівань на Вінниччині за підтримки ЄС реалізовують проект енергоефективності, загальний бюджет якого складає 970 тис. євро, з яких 78% - фінансування ЄС і 21% - внесок міської ради. Шляхом реалізації енергоефективних заходів для муніципального, житлового, промислового та бізнесового секторів, в Гнівані до 2020 року планують суттєво скоротити споживання електроенергії та зменшити викиди вуглецю в атмосферу.

Про це 21 вересня повідомили під час прес-конференції «Ефективний Гнівань – енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань».

Реалізацію проекту розпочався з 1 травня 2018 року.

«План по стало-енергетичному розвитку ми писали 1 рік і 9 місяців. Порахували базовий кадастр викидів і ми на себе взяли зобов’язання до 2020 року в порівняні з нашим базовим 2014 роком, де за нашими підрахунками, в повітря викидалось в атмосферу 51,3 тис тон на рік, тепер зможемо скоротити викиди СО2 в атмосферу на 20,1 тон на рік – 20%. Скоротити споживання енергії міста на 27, 8 мегават на рік – 27%.

У ході нашого проекту ми встановимо також вуличні ліхтарі із сонячними панелями, плануємо домогтися використання енергії з відновлювальних джерел і проведемо широкий спектр інформаційних заходів», – зазначила керуюча справами виконкому Гніванської міської ради, Оксана Поштар.

Проектом передбачено:

  • Комплексна термомодернізація 4-х муніципальних енергозатратних закладів дошкільної освіти м. Гнівань (№1, №3, №4, №5);

  • Створення та налагодження роботи відділу енергоменеджменту Гніванської міської ради;

  • Створення і налагодження роботи Муніципального фонду енергоефективності м. Гнівань;

  • Інформаційно-навчальні заходи з впровадження енергоефективних заходів у всіх секторах міста Гнівань.

Значна сума коштів буде виділена на інфраструктурну складову. На даний момент проведено технічне обстеження і виявлено, що у деяких будинках є дефекти. Наступним етапом буде проектно-кошторисна документація, яку вирішили розбити у два етапи проведення ремонтних робіт у садочках. Потім проведуть тендери для визначення підрядника, які зроблять термомодернізацію: утеплення фасадів, фундаментів, частково заміна дахів. Фінальним етапом буде енергоаудит, щоб визначити, чи влада дійшла мети, яку поставила перед собою на початку.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: енергетика єс євро 
Матеріали по темі