Суспільство

Або встановлю рекорд, або втоплю мотоцикл – вінничанин перетнув річку Дніпро на байку. Відео

27 грудня 2019, 16:48

27-річний мотоцикліст Сергій Совяк з Вінниці. 24 грудня він встановив національний рекорд – на мотоциклі проїхав 5 кілометрів по річці Дніпро. Аби мотоцикл пересувався по поверхні води, Сергій прикріпив до нього спеціальні лижі.

Про це йдеться в сюжеті програми «ДжеДАІ».

На своєму байку Сергій вміє виконувати найскладніші трюки. 27-річний хлопець задумав «неймовірне» – перетнути на мотоциклі річку Дніпро. До обох коліс Сергій вчепив спеціальні лижі, вони мають втримати байк на воді. Усі гвинтики каскадер крутиться сам. Каже, або встановить новий український рекорд, або просто втопить мотоцикл. Про всяк випадок, поруч чергували лікарі.

До керма мотоцикла прив’язали мотузку і надувний «буй» – вони допоможуть, якщо пілот і мотоцикл опиняться під водою.

Байкер стартував з берега. Розігнався на пляжі та заїхав у воду.

Їхав по воді на швидкості близько 70 км\год. Паралельний курсом йшли гідроцикл і човен з рятувальниками. Дистанцію тримали таку, щоб не створювали хвиль.

Правильна швидкість, фізична і технічна підготовки та досвід – усе це допомогло Сергію втримати мотоцикла на воді. До нього таке робили лише американець та росіянин. На відміну від іноземців, українській команді на підготовку знадобилося всього 3 тижні.

Каскадер виконав дві спроби. Спочатку проїхав близько кілометра на меншій глибині, а з другої – «пролетів» над Дніпром навіть більше, ніж планував.

«Спочатку думав, що може я не витягну, щось не вийде, але ми це зробили, все можливо», – каже Сергій.

Замість заявлених 3-х кілометрів, рекордсмен проїхав 5 та встановив національний рекорд.

«Мотокрос по воді! Український каскадер Сергій Совяк увійшов в одиниці світових рекордсменів, які змогли це зробити на кросовому мотоциклі і... вийти сухими з води. Його амбіційна заявка на дистанцію водокросу не менше 3 км, завершилася результатом 5км 52м. Максимальна швидкість 63 км/год. Багато чого вважалося неможливим, доки не було зроблено», – написала на своїй сторінці керівниця національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.


Вінниця.info, фото зі сторінки Лани Вєтрової

Теги: рекорд мотоцикл 
Матеріали по темі