Суспільство

Аби кабани, зайці та козулі не голодали: як в лісництвах на Вінниччині заготовляють корми для диких тварин на зиму

23 червня 2020, 17:02

В двох лісництвах на Вінниччини ще з травня розпочали заготовляти запаси для диких тварин, аби ті мали, що поїсти зимою, якщо та видасться холодною та сніжною. Запасають спеціальні віники, заготовляють сіно та встановлюють підгодівельні майданчики. Також висаджують кормові культури.

Про це йдеться в сюжеті «UA:Вінниця» від 23-го червня.

Лісничий Анатолій Поліщук розповідає, які звірі мешкають у Брацлавському лісництві. Каже, найбільше у цій місцевості водиться диких кабанів та козуль. Додає, що заготовляти їжу для звірів на зиму розпочали ще з травня. Уже заготовили 2 000 зелених віників із листя дуба та липи.

«Вони заготовлялися в травні, коли листок і стовбур ще не задерев’янілі. Ми їх засовуємо в діжки, просолюємо, підвішуємо. І тримаємо не на сонці, а в тіні, для того, щоб вони не засохли, а прив’яли», – каже лісничий.

У червні, за словами Поліщука, взялися за заготівлю сіна. Його потрібно дві тонни. Роблять це для того, аби дикі звірі не покинули ліс у пошуках їжі. Нині на території Брацлавського лісництва встановлено 15 підгодівельних майданчиків.

«Якщо зима не сніжна, то їм легше, бо вони можуть самі добути собі поживних речовин. А якщо сильна зима, то інтенсивніше підгодовуємо», – додає Анатолій Поліщук.

За словами мисливствознавця Олександра Німого, у Тульчинському лісомисливському господарстві, на площі у 52 га, мешкає 80 кабанів, 600 козуль, 120 зайців та близько 5 000 пернатої дичини.

«Повздовж дороги пустує земля. Ми, щоб вона не пустувала, сіємо кормові ремізи для диких тварин. Тобто, вони можуть спокійно вийти пастися. Також ми залишаємо «на корню» засіяні поля. Сіється 40 га кукурудзи, 8 га засіваємо пшениці та ячменю. І кормові ремізи з овса і проса робимо вздовж доріг», – каже мисливствознавець.

Всього тульчинським лісівникам необхідно заготовити 15 тисяч штук корму, 40 тонн кукурудзи та 20 тонн зерна, зазначає Німий.

Чоловік також додає, саме стільки необхідно, аби звірі без втрат пережили зиму та збільшили свою популяцію. Заготівля корму триватиме до пізньої осені.


Вінниця.info, відео – з YouTube-каналу «UA:Вінниця»


Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: дикі тварини лісівники лісництво Вінниччина 
Матеріали по темі