Суспільство

Адаптивний карантин в Україні продовжили до 22 червня

20 травня 2020, 16:17

20 травня під час засідання Уряд підтримав рішення щодо пом'якшення обмежень з 22 травня, однак карантин продовжують до 22 червня. Він буде адаптивним.

Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Водночас ми подовжуємо карантин до 22 червня та переходимо до адаптивної моделі. Це дасть змогу регіональним комісіям ТЕБ і НС посилювати протиепідемічні обмеження на місцях у разі виявлення спалахів захворювання. Або послаблювати їх, якщо це не суперечить встановленим обмеженням на загальнонаціональному рівні, а епідемічна ситуація відповідає трьом визначеним критеріям.

Офіційна постанова буде доопрацьована та опублікована завтра», - зазначив посадовець.

У регіонах, в яких здійснюється послаблення карантину, дозволяється:

З 22 травня

Проведення спортивних заходів до 50 осіб та без глядачів

Проведення релігійних заходів (не більше 1 особи на 10 метрів квадратних)

Міський (окрім метрополітену), приміський та внутрішньообласний транспорт

Діяльність готелів (без ресторанів)

З 25 травня

Метрополітен

Відвідування дошкільних закладів освіти

Кожен етап адаптації буде відповідати 10 дням і починатись буде з 22 числа. Запроваджують три критерії щодо захворюваності на коронавірусну хворобу і розповсюдженість. Це захворюваність за останні 7 днів на 100 тисяч населення. Це заповненість ліжок в лікарнях, які лікують хворих на коронавірусну хворобу, вона повинна не перевищувати 50%. Ще один критерій – кількість тестувань, які проводяться в кожному регіоні. Це дуже важливий показник, який надає реальну картину.

Всі ці критерії відповідають кожному етапу. Якщо дотримується той чи інший регіон певних критеріїв, він може перейти на наступний етап пом’якшення. Ці етапи будуть вводити відповідно, 22 травня, потім 1 червня, потім 10 червня і з 21 червня.

Нагадаємо, що в МОЗ підготували проект рекомендацій для роботи ДНЗ під час карантину. В Україні відновлюють пасажирські перевезення автобусами на приміських внутрішньообласних та міжнародних маршрутах.

Станом на 9 годину ранку 20 травня в Україні підтверджено 19 230 випадків COVID-19, з них 5955 одужали, 564 померли.

Вінниця.info

Теги: карантин коронавірус  
Матеріали по темі