Суспільство

Амбітні плани, звіт за рік та ухвалення бюджету: як відбулася остання в 2020 році сесія Вінницької міськради. Фоторепортаж

24 грудня 2020, 15:00

24 грудня відбулася сесія Вінницької міської ради 8-го скликання, остання в 2020 році. Порядок денний був насичений і складався з 88 питань та «різного». Серед питань – ухвалення проектів бюджету та Програми економічного і соціального розвитку Вінницької ОТГ на 2021 рік. Окрім того, міський голова Сергій Моргунов відзвітував про реалізовані цьогоріч проекти та розповів про плани на наступний.

Серед озвучених планів: реконструкція Вінницького аеропорту, на яку в державному бюджеті передбачили 604 мільйона гривень, введення в експлуатацію нового корпусу лікарні швидкої медичної допомоги на Київській та продовження очистки Південного Бугу. Також в місті планують запустити до приєднаних сіл Писарівка та Щітки тролейбуси. Для цього виділили кошти на виготовлення 10 тролейбусів з автономним ходом. Також запланували продовжити мережу велодоріжок на 10 кілометрів.

Плани розвитку міста на 2021 рік

На конкурс «Бюджет громадських ініціатив» в наступному році виділили 8 мільйонів гривень, за які мають реалізувати 16 проектів-переможців.

В наступному році у місті продовжиться впровадження системи е-квитка. Як зазначили в міській раді, у зв’язку з пандемією цьогоріч КП «Вінницякарсервіс» спільно із чеською компанією «Мікроелектроніка» не змогли в повній мірі реалізувати плани. Тож у 2021-му систему безготівкової оплати проїзду поширять уже і на міські маршрутки. Також продовжиться встановлення інформаційних табло на зупинках (на сьогодні встановили 7 з 50). Таким чином, в місті з’являться ще 43 інформаційних табло.

Також планують розробити та запровадити мобільні додатки (для Android, IOS) для системи визначення місцезнаходження громадського транспорту.

Окрім аеропорту, в місті запланована розбудова індустріального парку. Запланували будівництво І черги заводу з виробництва спорядження для зимових видів спорту на території індустріального парку «Вінтер Спорт» австрійською компанією HEAD. А завод «Green cool» планує на своїй території запуск митного терміналу, що спростить логістичні витрати і роботу по експортно-імпортним операціям та пришвидшить товарообіг.


Крім того, в місті вже подали заявку на Держфонд регіонального розвитку щодо співфінансування реконструкції приміщення для Інноваційно-технологічного парку «Кристал» по вул. 600-річчя, 21. Якщо буде державна підтримка – реалізація проекту розпочнеться невдовзі.

Щодо системи охорони здоров'я, то на 2021 рік, окрім введення в експлуатацію нового корпусу «швидкої, завершити будівництво кардіоцентру та здійснити капремонт даху поліклініки третьої міської лікарні.

По вулиці Соборній запланували реконструкцію будівлі по Соборній,89 для створення Туристичного хабу Вінниці. В місті сподіваються, що він стане найсучаснішим та найбільшим в Україні з інноваційним та якісним туристично-інформаційним сервісом, зонами відпочинку та проведення заходів, офісами та коворкінгами. В цій же будівлі планують розмістити Центр підтримки підприємництва. Проект – масштабний. Тому в повній мірі планують його реалізувати у 2022 році.

Окремі плани – на міські дороги. У Вінниці хочуть завершити капремонт дороги по вул. Гальчевського (від Московської до Шепеля), та ІІ черги вул. Д. Нечая (від Московської до Брацлавської) та Сабарівського шосе. Також планують продовжити будівництво дороги по вул. Тимофіївській. За програмою співфінансування з мешканцями приватного сектора запланували заасфальтувати 10 вулиць.


Також в місті запланували подальшу розбудову мереж водопостачання.

«Ми плануємо збудувати 3,2 мережі водопостачання та водовідведення, по співфінансуванню з мешканцями – 1,1 км. Також плануємо будівництво водогону у Стадниці, на що передбачили 2,7 млн грн. На зовнішнє освітлення в Десні передбачили 1 млн грн. Також завершимо проект з модернізації освітлення спільно з НЕФКО. Йдеться про заміну на ЛЕД-світильники ліхтарів по Барському та Хмельницькому шосе», – розповів Сергій Моргунов.


В системі дошкільної освіти запланували здати в експлуатацію двох дитячих садочків по вул. Ватутіна та на Вінницьких Хуторах, кожен з яких розрахований на 6 груп. А також продовження реконструкції ДНЗ №16 по вул. Зерова за умови фінансування з ДФРР. Також буде розроблять проект та розпочнуть будівництво ІІ-го дитсадка в мікрорайоні Академічний на 12 груп за кошти інвестора.

Також в наступному році у Вінниці розпочнуться роботи відразу по трьох напрямках: хочуть впорядкувати парк «Хімік», виконати капремонт скверу Альтмана та приступити до підготовчого етапу проекту «Алея 12,7 км».


Серед планів також – розпочати роботи з реставрації пам'ятки архітектури «Житловий будинок залізничників» по Замостянській, 27, де в наступному році ремонтуватимуть покрівлю. Запланували і реставрацію пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення «Садиба Львовича» по вул. Симона Петлюри, 15а.

Окремо голосували за бюджет. Як зазначила під час сесії голова департаменту фінансів Вінницької міськради Наталія Луценко, оскільки проект міського бюджету утворили раніше, аніж державного, виникла необхідність низки уточнень. Всі зміни профільна комісія та виконавчий комітет схвалили.

Депутати міської ради змінений бюджет Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік погодили. «За» проголосували 50 обранців.

Як відбулася остання в цьому році сесія міської ради 8-го скликання – у фоторепортажі

Нагадаємо, 8 грудня відбулися громадські слухання щодо проекту «Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік» та бюджету, на які присутні погодили. Детально з планами на 2021 рік можна ознайомитися за посиланням.

24 грудня також затвердили на 2021 рік бюджет області.

Як відбувалася остання цьогорічна сесія Вінницької обласної ради – в нашому фоторепортажі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – власні та скріншоти з презентації міського голови Сергія Моргунова

Більше фото – у слайдері

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: міськрада остання сесія депутати Моргунов бюджет 
Матеріали по темі