Події

Анатолій Малєц, який вбив свою маму, дружину та дітей подав апеляцію на вирок про «довічне»

15 липня 2021, 11:35

Вінницький апеляційний суд 15 липня приступив до розгляду апеляційної скарги по справі Анатолія Мальця, якому присудили «довічне» за вбивство мами, дружини і двох своїх дітей.

Сьогодні його привели на засідання. Також присутня мама вбитої Надії.

Адвокат Мальця подав клопотання щоб засідання проводили закритому режимі. Це клопотання підтримала і сторона обвинувачення. Апеляційну скаргу суд розглядає в закритому режимі.

Нагадаємо, у квітні 2021 року колегія суддів суду першої інстанції оголосила вирок Анатолію Мальцю за п.1, п. 2 ч.2 ст.115 ККУ (умисне вбивство) та призначила покарання – довічне ув’язнення. Адвокати подали апеляцію.

Сьогодні апеліційний суд відхилив апеляційну скаргу Мальця і залишив без змін вирок суду першої інстанції.

Анатолій Малєц відбуватиме покарання у вигляді довічного ув’язнення.

Історія резонансної справи

Звістка про жорстоку розправу над двома жінками і малими дітьми напередодні Нового 2019 року сколихнула всю Вінницю і Україну. Тоді навіть досвідчені слідчі і медики, які приїхали на виклик, були шоковані побаченим – по всій квартирі кров, вбиті 68-річна і 30-річна жінки, 7-річний хлопчик і 3-річна дівчинка з важкими травмами.

«Не було жодного місця, де не було людської крові. На першому поверсі виявлено труп Малець Надії (дружини), на другому поверсі – труп Малєц Валентини (матері) та Малєц Дениса (сина). Дівчинку на момент огляду місця події було госпіталізовано до Вінницької обласної лікарні, де вона померла…», – розповідала в суді слідча.

Підозрюваним у вбивстві є «глава родини» – Анатолій Малєц. Він сам показав правоохоронцям, куди викинув молоток, яким вбив свою матір, колишню дружину та двох дітей. Зрараддя вбивства він замотав у труси і виніс на смітник

На суді, 2 січня, коли йому обрили запобіжний захід, чоловік вдавав з себе, то хворого, то психічно не здорового.

«Не світіть на мене, не фотографуйте, я не розумію, що відбувається… Я нічого не пам’ятаю. Я до кінця не розумію, що і як», - говорив в залі судового засідання підозрюваний Анатолій. Йому викликали медиків, які підтвердили, що Анатолій «здоровий, як бик».

Провели ДНК експертизу з молотка, яким вбивав і трусів, у які був загорнутий молоток і викинутий в смітник. На речових доказах виявлено ДНК підозрюваного Анатолія Мальца, вбитих жінок і вбитих дітей.

«Кажуть, що він не міг це зробити, це не він. Хочу заявити – ми новорічну ніч провели разом з ним. 1-го числа, коли він почав трохи говорити, ми знайшли одяг, в якому він скоїв це вбивство. Він викинув його в смітник. Нам пощастило, що 31-го числа машина не вивезла сміття і нам прийшлось розібрати цю машину. Знайшли молоток, яким він вбивав, де були сліди. Проведено ДНК-експертизу. Там є ДНК його і вбитих жінок, і дітей. Це говорить що він причетний до скоєння вбивства», – казав у коментарі Вінниця.info начальник кримінальної поліції.

4 квітня 2019 року Вінницький міський суд вперше відправив Анатолія Мальця до медичного закладу для проведення стаціонарної комплексної судово-психолого-психіатричної експертизи. Його визнали осудним.

У липні 2019 року підозрюваний у масовому вбивстві Анатолій Малєц заявив клопотання про розгляд кримінального провадження стосовно нього судом присяжних. В свою чергу, його захисник подав клопотання про розгляд даної справи в закритому судовому засіданні, пояснивши це тим, що в судовому засіданні можуть бути розголошенні відомості про особисте та сімейне життя обвинуваченого чи обставини, які принижують його гідність.

Вирок мали оголосити 19 лютого, але тоді суд перенесли. Анатолію Мальцю викликали «швидку», йому було «зле».

Нагадаємо, судові засідання проходили в закритому режимі. 23 квітня Анатолія Мальця до зали суду заводили кілька правоохоронців. Він був у капюшоні та масці, тому обличчя видно не було.

У всіх судових засіданнях підсудний переконував суддів, що він на момент вчинення вбивства не усвідомлював своїх дій. Проведені амбулаторна та стаціонарна психолого-психіатричні експертизи засвідчили, що свої дії він усвідомлював та є осудним.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Малєц суд вбивство дітей дружини довічно 
Матеріали по темі