Економіка

Андрій Гижко розповів про поїздку в Китай. Чим вінничан здивувала комуністична країна

22 лютого 2017, 17:48

 Наприкінці січня 2017 вінничани їздили з офіційним візитом до КНДР. Відвідали п’ять міст та знайшли спільні інтереси в економічній та науковій сферах. Але є моменти, які вразили вінничан. Про них заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко розповів 22 січня під час прес-конференції.

«На співпрацю з КНДР ми вийшли через наш технічний університет. Один з проректорів технічного університету Сергій Павлов не один рік співпрацює з Китаєм в наукових розробках. Китай сьогодні готовий ставити новітню лабораторію по титано-літієвих батареях на базі технічного університету. Вони зараз на завершальній стадії підписання домовленостей», - говорить посадовець.

За словами Андрія Гижка, вінницька делегація відвідала в КНДР 5 міст. Вразила велика кількість населення провінційних містах, а на підприємствах – культура виробництва та чіткий робочий графік.

«Саме маленьке місто було з населенням 1,7 млн. жителів. Я вже не кажу про Шанхай, де 16 млн. жителів.

Вразила культура виробництва. Перш за все, те що стосується безпеки та охорони праці, пожежна охорона, чистота і культура праці. Це те що відразу кидається в очі. Наприклад завод з виробництва автомобілів «Чері». Конвеєр на якому збирають автомобіль, починаючи від корпусу і до виходу готової машини, яка вже на ходу, займає довжину 2 кілометри. На протязі цих двох кілометрів через кожних 500 метрів стоять вазони. Центр конвеєра відмічений зеленою смугою, по якій можна ходити.

Вразила дисципліна на виробництві. Зміна починається о 8 годині ранку. Я був здивований, тим що немає шаф для перевдягання. Виявляється працівники приїжджають на роботу вже в робочому одязі – в уніформі підприємства. А о 8-й ранку він вже повинен працювати на своєму робочому місці.

Відпустка в них два тижні на рік. Свят з вихідними днями, таких як 8 березня, хоч це комуністична країна, там немає. Свято є, але робочий день.

Декретна відпустка в Китаї – 4 місяці, через 4 місяці, потрібно виходити на роботу.

Робочий день в Китаї триває 12 годин. Мінімальна заплата, яку платять зараз китайські підприємства – 600 доларів. І з такою зарплатою, зважаючи на їх рівень цін та послуг, прожити там не просто. Наприклад, дороги в них ідеальні, але вони платні. Ми переїжджали з одного міста в інше. Видається талончик, на в’їзді до іншого міста - сканується талон і рахують скільки кілометрів проїхали. Ми їхали мікроавтобусом відстань 73 кілометри, заплатили 120 гривень на наші гроші», - поділився враженнями А. Гижко.

Щодо можливої співпраці, то в КНДР зацікавились українським цукром, а вінничани хочуть в себе китайський завод.

«Починали офіційний візит з міста Нінбо, це за 45 кілометрів від Шанхаю, там великий морський порт. Нам було цікаво, бо через цей порт вже здійснювалась торгівля товарами з України. Такі товари як олія, поставляються через цей порт.

Ми зустрічались з представниками місцевої влади і говорили про економічну співпрацю. Їх зацікавив цукор. Тому що в них в переважній більшості тростинний цукор. Білого цукру в них мало і він досить дорогий. Тому є відповідна зацікавленість. Зараз ми надали їм інформацію про стандарти цукру, наших виробників. Вони вже між собою контактують.

Також в місті Нінбо є найбільший в Китаї завод по виробництву сонячних панелей. Враховуючи зацікавленість інвесторів в розвитку альтернативної енергетики у Вінницькій області, ми проводили перемовини, щоб розширити ринок збуту сонячних панелей. І як можливий варіант- будівництво заводу у Вінницькій області.

Скажу відверто, що китайці не швидкі в прийнятті рішень. Вони довго зважують, перш ніж прийняти рішення, але рішення будуть. Тому нас запевнили про візит делегації з автомобілебудівного в кінці березня і в травні ми очікуємо офіційні делегації на рівні міських голів», - розповів А. Гижко.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Гижко Китай 
Матеріали по темі