Культура

Аншлаг на «Чайковський music day» в Браїлові. Біля колишнього маєтку фон Мекк лунали музичні шедеври світової класики

6 вересня 2021, 13:58

На Вінниччині відбувся ХVІІІ Міжнародний фестиваль ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк. Завершальним етапом якого став проєкт «Чайковський music day». Провели його 5 вересня в Браїлові на території колишнього маєтку Надії фон Мекк, де знаходиться єдиний в Україні музей Чайковського.

Фестиваль на Вінниччині проводять 18 років поспіль. Але вперше з 1993 року відомих виконавців та колективи зібрали саме в Браїлові. В місці, де знаходив натхнення Чайковський, де написані всесвітньо відомі твори «Сердь шумного бала» та «Орлеанська діва». З такою ініціативою виступила народна депутатка Ірина Борзова.

«Ця ідея з’явилась два роки тому. У 2020 відвідавши музей Чайковського, я дуже засмутилась, що така неймовірна садиба, неймовірний музей, пустий. Тому разом з Сергієм Борзовим, директором Вінницької обласної філармонії Анатолієм Левицьким, директором управління культури Ольгою Дерновою прийняли рішення повернути мистецтво та живу музику на історичне місце. І нам це вдалось. Я неймовірно рада, що в Браїлові так багато людей, що нас об’єднало мистецтво», - сказала Ірина Борзова.

5 вересня на території колишнього маєтку в парковій зоні, біля садиби фон Мекк розгорнули локації «OPEN AIR» в стилі XIX століття з фуд-кортами, майстер-класами, історичними фотозонами.

Виступили зірки української академічної сцени.

Двічі лауреат премій «Ґреммі» Анатолій Кочерга, який виступав в італійському «Ла Скала», лондонському «Ковент-Гарден» та американському «Метрополітен-опера», вразив публіку виконанням твору Чайковського «Средь шумного бала» і романсу «Чорнії брови, карії очі».

Під супровід оркестру «Арката» з Подільським камерним хором «Леонтович-капела», неймовірно виконали «Барселону» Наталія Лановенко та Олександр Онофрійчук.

Соліст Вінницької філармонії Герард Карпенко підкорив серця жінок виконанням віршу Єсеніна «Королева».

Свято музики дарували публіці оркестр «Арката» і його художній керівник Георгій Курков, Подільський камерний хор «Леонтович-капела» з художнім керівником Ольгою Бабошиною та симфонічний оркестр Вінницької обласної філармонії імені Леонтовича.

Вокалістам і музикантам аплодували стоячи.


Завершився проект «Чайковський music day» балетом Чайковського «Лебедине озеро». Виступив український балетний театр «Прем’єра» та солісти Львівського Національного театру опери та балету ім. Крушельницької, балетмейстер -Олег Петрик. Музика – академічного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії, диригент – Тарас Мартиник.

Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов та голова обласної ради вручили нагороди митцям.

За високий професіоналізм та особистий внесок у розвиток національної культури Почесними грамотами Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної ради нагороджені народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Анатолій Кочерга.Колектив академічного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії. диригент – Тарас Мартиник, колектив українського балетного театру «Прем’єра», балетмейстер - Олег Петрик та директор фестивалю, генеральний директор обласної філармонії ім. Леонтовича - Анатолій Левицький.

Анатолій Левицький вручив нагороду - «золоту відзнаку фестивалю» Ірині Борзовій.

«Наш фестиваль має два крила – талант Чайковського і благородство Надії Філаретівни фон Мекк. Ірина Наумівна є якраз продовжувачем того другого крила – порядності і благородства української жінки», - сказав він.
Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото редакції та Вінницької облдержадміністрації

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: фестиваль Чайковського Браїлів 
Матеріали по темі