Політика

Антикорупційний форум у Вінниці: Саакашвілі розповів про скандальну постанову Кабміну. Фоторепортаж

1 березня 2016, 23:43

 1 березня у Вінниці відбувся Антикорупційний форум, ініційований «Рухом за очищення». Зала Будинку офіцерів була переповнена вщент: люди дві години стояли в проходах і на балконі, щоб побачити Михаїла Саакашвілі. Щоправда, 70% глядачів складали пенсіонери. Місця у перших рядах зайняли відомі особи: "люстратор" Анатолій Банах, двічі кандидат в президенти Сергій Щетинін, депутат міськради Олександр Парвадов, лідер "Європейської партії" екс-депутат Микола Катеринчук.

Після годинної реєстрації, на сцену першими вийшли народні депутати Сергій Лещенко і Віктор Чумак. Обранці говорили про корупційні схеми, які щодня провертають в колуарах Верховної Ради, критикували діяльність Уряду, і, безпосереднього, Арсенія Яценюка.

«Три тижні спочатку стояв Майдан мирний, потім почалися заворушення, потім були перші смерті, потім була Небесна Сотня, потім окупація Криму, потім війна на Донбасі – і все одно корупція залишилася у владі. Корупція стала кров’ю української політики. Тому минулого року група людей, які є активістами, журналістами утворили «Рух за очищення». Нашою метою є очищення української політики від корупції.

Наприклад, відставка Уряду. Коли ми, як чесні депутати збирали підписи, щоб відправити Яценюка на «політичний смітник» у Раді відбували зустрічі для того, щоб вони не давали голоси за відставку.

Ми маємо далі тиснути на цю владу, щоб вона змінилася», - сказав С. Лещенко.

Віктор Чумак, у свою чергу, озвучив 5 вимог Руху: відставка генпрокурора; відставка прем’єр-міністра, свобода для бізнесу; покарання корупціонерів і злочинців Революції Гудності; зміна правил входу в українську політику.

Коли в залі з’явився керівник Одеської ОДА Михаїл Саакашвілі, публіка, буквально, здійнялася оваціями. Чиновнику несли гвоздики і тюльпани. Жіночка пенсійного віку вигукувала: «Саакашвілі наш Президент». Міхо розповів, що сьогодні Кабмін прийняв постанову, яка забороняє політикам публічно критикувати дії своїх колег.

«Вона відверто забороняє нам їздити на Форуми і спілкуватися з вами. Називається: Кабінет міністрів вимагає від держслужбовців утриматися від публічної критики органів державної влади та їх посадових осіб.

Я думаю, що за такі речі в Україні вже помінялася один раз влада, це було два роки тому. І ми пам’ятаємо знамениті закони в цьому ж дусі. Я зразу буду порушувати цю постанову, бо, думаю, що воно дурне, і написане недалекоглядними людьми…

… Нам потрібна повноцінна перезагрузка!» - наголосив Саакашвілі.

Після цих слів натовп здійнявся криками «Ганьба!».

Останні півгодини Форуму «губернатор» Одещини відповідав на запитання вінничан. Саакашвілі просили розповісти, чи буде у Вінниці місцеве представництво «Руху за очищення» і хто туди ввійде. Чиновник зазначив, що сформованих команд на місцях ще немає, це перспектива на майбутнє.

Не обійшлося і без скандалу, що сколихнув чи не всю Україну. Активістка Таїса Гайда попросила дізнатися Міхо, як начальником поліції Вінниччини призначили людину, сімя котрої живе у Криму.

 

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: форум Саакашвілі 
Матеріали по темі