Суспільство

Арктичне повітря принесло на Вінниччину перші заморозки, але «бабине літо» ще буде, - синоптик

25 вересня 2018, 12:31

 Холодний циклон з північного-заходу приніс на Вінниччину опади і арктичне повітря. До кінця місяця жителям області не варто розраховувати на повернення теплих днів. Навпаки, в регіоні прогнозують заморозки на ґрунті.

Про це журналісту Вiнниця.info розповіла начальник відділу гідрометеорологічного забезпечення Вінницького обласного Гідрометцентру Марія Кощавка.

«У зв’язку з глибоким, обширним циклоном в нас різко змінилася погода. З літньої перейшла на осінню. Ми констатуємо, що температура повітря сьогодні нижча норми. Зазвичай, в цю пору термометри піднімаються до вищих позначок», - говорить фахівець.

За її словами, найближчих 5 днів вночі температура повітря буде 0-5, 1-6 градусів тепла, а от на ґрунті – від 3 до 5 градусів морозу.

«Хто вирощує городину, то краще урожай вже зібрати. Можу зазначити, що така температура не вплине на яблука. З ними все буде добре, тут переживати не потрібно, витримають», - додає Марія Кощавка.

Порівняно теплим буде день 28 вересня. Однак метеорологи кажуть, це випадковість. Загалом до кінця вересня стовпчики термометрів не піднімуються вище 17 градусів.

Щодо другого «бабиного літа», то тут прогнози більш оптимістичні.

«У жовтні ми все-таки очікуємо ще одне «бабине літо». Не так тривале, але воно буде», - резюмує Марія Миколаївна.

Вiнниця.info

Теги: Вінниця 
Матеріали по темі