Культура

Армія УНР проти військ «білої» та «червоної» Росії: у Вінниці відтворили бій 1919 року. Фоторепортаж

12 жовтня 2019, 19:00

У Вінниці триває Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції «Вінниця – столиця УРН». 12 жовтня – третій день фестивалю найбільш насичений: одночасно діяли дві виставки військової техніки, концерт гурту «Чорноморці», який виконував пісні української Кубані. Також в залі Вінницької міської думи відбувалася лекція про історію жіночої моди.

Кульмінацією сьогоднішнього дня та фестивалю загалом – стало відтворення бою під Уманню Армії УНР та Галицької армії проти військ «білої» та «червоної» Росії восени 1919 року. Передувала бою урочиста хода реконструкторів та військової техніки Соборною.

Сама реконструкція проходила в Центральному парку Вінниці. Близько 200 реконструкторів приїхали з різних міст України. Бій був присвячений пам'яті Олександра Марківа, реконструктора Армії УНР, старшого лейтенанта Нацгвардії України. Він загинув 27 вересня в зоні ООС на Світлодарській дузі в бою з російськими окупантами

Дійство зібрало більшо сотні глядачів.

«Побудова реконструкції художня, але ґрунтується на історичному бекграунді подій 1919 року. Ця реконструкція є однією з наймасовіших в Україні. До нас приїхало майже 200 реконструкторів з різних міст України – Київ, Чернігів, Запоріжжя, Львів, Одеса та інші. Власне, масштабна реконструкція за рахунок техніки також.

Самі бої завжди проходять без репетицій. Є нарада, коли розказується про загальний напрямок дій, все решта – реакція, військові маневри. Тобто тут, під час реконструкції, не сценарна постановка. Є місце для імпровізації, але є також чітко визначений напрямок – що ми показуємо, якими блоками воно йде», – розповіла Вінниця.info Олеся Коваль, фахівчиня «Центру історії Вінниці».

Під час бою було задіяно кілька одиниць військової техніки з часів Української Революції. Привезли панцерники зі Львова і Кам’янця-Подільського.

Більше фото в слайдері.

Вінниця.info

Теги: Вінниця – столиця УРН реконструкція 
Матеріали по темі