Суспільство

Автомати міняли на мопеди: миротворець з Вінниці про Місію ООН, зарплатню та африканські особливості. Фото

29 травня 2019, 16:03

29 травня відзначають Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй. Серед вінничан їх чимала кількість. Адже з 1992 року Збройні сили України беруть участь у миротворчих операціях під егідою ООН, НАТО. Наразі наші військові беруть участь у трьох миротворчих операціях. Одна з них у Конго, куди 23 травня вирушили військовослужбовці Повітряних Сил у складі 18 окремого вертолітного загону Місії ООН. Саме зараз у місті Гома, Північне Ківу, відбувається ротаційна зміна.

«У міжнародних миротворчих операціях ООН взяли участь понад 300 військовослужбовців Повітряних Сил. На цей час понад 80 військовослужбовців нашого виду виконує завдання у складі 18 окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго, формування якого у цьому році вперше було покладено на Командування Повітряних Сил Збройних Сил України», - зауважують у Командуванні Повітряних Сил Збройних Сил України.

У наприкінці минулого року завершились дії українського контингенту в Ліберії. За 14 років 56 окремий вертолітний загін Місії ООН забезпечував перевезення персоналу Місії та високоповажних осіб, вантажів, медичного транспортування, евакуацію поранених, повітряну розвідку. Серед них був і вінничанин Юрій Ігнат, він керівник прес-служби Повітряних сил України.

«У Ліберії, перше, що вразило, надзвичайно висока вологість. Чи то у сезон дощів, чи то у посуху. Спочатку важко дихати. Та за два-три дні адаптуєшся. На початку місії у цій країні, де близько 20 років тривала громадянська війна, фактично у кожній місцевій родині був автомат Калашникова. Аби припинились вбивства, зброю у людей вирішили обміняти на мопеди. Тому зрозуміло, чому там їх так багато їздить», - розповів Вiнниця.info Ігнат.

Військовий також зауважує, Ліберія має у своїх надрах алмази, золото, вугілля, чорне та красне дерево. Але при цьому вважається країною третього світу.

«Це єдина країна, де росте каучукове дерево. Є якісь кліматичні особливості для цього. Велетенський завод, який там діє, забезпечує сировиною навіть боліди Формули-1. Ліберійський прапор є одним з найпоширеніших у світі корпоративних прапорів. Тому, що найдешевше у світі мито. Тому більшість кораблів ходить з їх прапором. Там, крім всього, найзручнішегеографічне розташування порту. Попри те, що Ліберія має всі задатки жити у достатку, цього не відбувається. Можливо, це залежить від населення», - додає Юрій.

Попри те, що останні роки на східних частинах України тривають бойові дії, миротворчі місії в інших країнах нашими земляками не припиняються.

«У деяких політиків були думки стосовно того, аби наш контингент повернули в Україну. Ніби тут немає ким перекриті ті задачі, які тут мають виконуватися. Але, варто зазначити, армійської авіації у нашій країні вистачає. Вони покривають всі задачі у військовому конфлікті на Донбасі. Це з урахуванням з Мінськими домовленостями. Але, що дає нашій державі Місія ООН? На польоти виділяються значні кошти. На чому наша країна шалено економить. Адже за ті кошти піднімаємо якість польотів наших пілотів. Нарощується льотний вишкіл особового складу. Плюс, українські миротворці заробляють для держави гроші своєю присутністю у Місії ООН. Та й наші хлопці працюючи на цю організацію, отримують зарплатню близько 3 тисяч доларів на місяць», - констатує Ігнат.

Вiнниця.info, фото з особистого архіву Аріни Кантоністової поїздки до Ліберії 2012 року.

Теги: Вінниця миротворець ООН Ліберія 
Матеріали по темі