Суспільство

Автоматична фіксація порушень ПДР і «листи щастя». Коли на Вінниччині запрацює нова система?

3 червня 2020, 15:16

У соціальній мережі «Фейсбук» вінничани поширюють допис, де вказано перелік камер, які здійснюють відеофіксацію. Додають, що на дорогах міста слідкують за перевищення швидкості та порушення ПДР, щоб потім надсилати водіям «листи щастя».

На скріншоті вказано, що документ від «ГАЇ». Допис уже поширили майже 900 користувачів. Однак у Вінниці немає камер відеоспостереження, які автоматично фіксують порушення ПДР.

У Вінницькій області за перевищення швидкості можуть штрафувати лише водіїв, яких «впіймають» на TruCAM.

«Поліцейські можуть скласти постанову, зафіксувавши на радар перевищення швидкості. Тоді зупиняють авто, перевіряють документи водія і складають протокол на кермувальника», – зазначає прес-секретарка патрульної поліції у Вінницькій області Тетяна Фіщук.

Радар для контролю швидкості руху автомобілів TruCAM використовують:

  • на трасі М-12 «Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка» (с. Якушинці)
  • на трасі М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів –Подільський
  • в м. Вінниця (Хмельницьке шосе)

Відтак 20 камер автоматичної фіксації порушень ПДР з 1 червня запрацювали лише у Києві і Київській області. Встановили камери в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками. Надалі відеокамери поступово будуть встановлюватися по всій Україні. Вже у вівторок, 2 червня, система зареєструвала максимальне перевищення швидкості: Porsche Cayenne на трасі Київ – Харків розігнався до 210 км/год.

Встановлення камер буде відбуватися за рахунок держави, а в містах та ОТГ – за рахунок місцевих бюджетів. Місця встановлення камер буде узгоджено з патрульної поліцією. Вінниця.info зверталась з питанням до керівника патрульної поліції Вінницької області, коли в нашому регіоні почне працювати автоматична фіксація правил дорожнього руху?

Редван Усеїнов зазначив, що дата невідома, адже місцеві ради мають закупити спеціальні відеокамери, які під’єднають до системи.

«На закупівлю кошти ще не виділяли ні обласна рада, ні міська», – уточнив він.


Раніше у Вінниці створили Ситуаційний центр, до якого зводиться інформація із 600 камер відеонагляду, які встановлені по місту.

Нагадаємо, 11 грудня у Вінниці почали працювати інспектори з паркування. Шість інспекторів 5 місяців проводили інформаційно-роз’яснювальні роботи з водіями щодо дотримання правил паркування на вулицях.

Вже з 12 травня у Вінниці інспектори з паркування почали штрафувати водіїв-порушників. Тепер водії отримують «листи щастя» про накладення штрафу від 255 гривень до 510 гривень за неправильне паркування.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: перевищення швидкості фіксація порушень ПДР камера 
Матеріали по темі