Суспільство

Батьки Максима Шимка відкрили у Вінниці пам’ятну дошку «Героям Небесної Сотні»

17 лютого 2017, 11:47

 17 лютого у Вінниці на майдані відкрили пам’ятну дошку «Героїв Небесної Сотні». Вони віддали найцінніше – своє життя за майбутнє України… Саме на цьому місці 23 лютого 2014 року відбулось прощання з 35-річним вінничанином Максимом Шимко. В останню путь його проводжали тисячі громадян. А 27 лютого Вінницькою мерією було прийнято рішення, за яким площу Театральна перейменували на майдан Небесної Сотні.

Мама Максима Шимка, Зоя Семенівна, зі сльозами на очах згадує про Майдан та втрачені життя.

«Люди, які були на майдані говорили, що там країна в країні. Там кожна людина знає що їй робити і відчуває себе потрібною. Там було особливе місце та особлива атмосфера. До того часу, коли начальники стали вбивати наших дітей. Коли вбили дітей.. Максим сказав: мамо, не можна бити дітей, діти, то святе. В кожного є батько й мати, брати і сестри. Коли ми всі разом туди поїдемо, ми не дамо їм цього робити, ми переможемо ту владу.

Я хочу сказати, що наші чоловіки, козаки, студенти вони своїми тілами закривали Україну. Там вони стали Небесною Сотнею. Вони жили за Україну. Саме страшне, що вони загинули. Вони загинули за Україну. Ми третій рік сім’єю живемо на Майдані, думаючи, що якби ми там були, то може закрили б його своїми тілами. Хочеться щоб пам'ять про хлопців, які загинули на Майдані, які поранені, які поїхали воювати, жила завжди.

Пам'ять про Небесну Сотню має бути завжди, завжди, завжди, як про прекрасних людей, які відали своє життя за Україну. Слава Україні!», - говорить Зоя Семенівна.

 

За словами заступника міського голови Галини Якубович, пам’ятну дошку відкрили на майдані Небесної Сотні, щоб всі вінничани, наступні покоління і гості міста знали, що саме на цій площі проходили буремні події.

Вінниця.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: небесна сотня 
Матеріали по темі