Суспільство

Батюшка вигнав з церкви Московського патріархату вінничанку, яку запросили хрестити дитину. Подробиці інциденту та Відео

23 січня 2019, 12:22

В місті Бершадь Вінницької області священик Московського патріархату вигнав з храму вірянку Української греко-католицької церкви, яку запросили стати хрещеною матір’ю для немовляти. Інцидент трапився 20 січня.

В коментарі Вiнниця.info Оксана Лебідь повідомила, як все було того дня. З храму дівчина вийшла, і зі сльозами зателефонувала батькам. Батько Оксани – Іван Лебідь боєць АТО. Він прийшов до священика, аби з’ясувати причину такого вчинку.

«Мене запросили бути хрещеною мамою. Я погодилась, так як вважаю що дитину хрестять перед Богом, а не перед церквою. Мені казали що можуть вигнати але я все таки вирішила піти.

З самого початку священик був і ввічливим, і говорив українською.

Потім після обряду введення священик запитав чи є у нас хрестики. Всі відповіли «так». Тоді ми вже зайшли в храм і почали це таїнство (хрещення). Після обряду відречення від злих сил священик повернувся до нас і запитав чи знаємо ми молитву «Вірую, во єдиного Господа». Так як всі інші хрещені промовчали я сказала що знаю цю молитву але на українській мові. Потім він запитав мене в яку церкву я ходжу. Я відповіла що хрещена в цьому храмі але ходжу до греко-католицької. На що священик відповів, що я не можу бути хрещеною бо я «не тої» віри і сказав щоб я відійшла в сторону.

Я відійшла але хотіла пояснення, чому я будучи Православним греко-католиком не можу бути хрещеною? На що священик сказав: так, значить давайте виходьте з церкви.

Я нічого не кажучи обернулася і вийшла.

Сівши біля храму на лаві я заплакала, але не тому, що не можу бути хрещеною, а через те, що мене вигнали з храму. Потім я зателефонувала мамі і сказала, що мене вигнали. Коли вона почула, що я плакала, то одразу сказала про це батькові.

А тато в мене людина чесна і прямолінійна, він завжди за справедливість. Через 4 хвилини батько вже був у храмі. Він як порядна людина не став перебивати обряд і дочекався кінця.

Та після завершення священик пішов переодягатись і щось дуже довго не виходив. І мій тато покликав його на розмову. Він запитав у священика на підставі чого мене, його доньку, вигнали з храму. А далі все видно і чути на відео…», - повідомила Оксана Вiнниця.info.

«...Батько спробував з’ясувати, чому його доньку виставили з храму, на що священик заявив: греко-католики не мають права брати участь в таїнствах, що здійснюються в церквах Московського патріархату. Порозумітись чоловікам так і не вдалось», - йдеться в сюжеті  телеканалу ZiK.

Нагадаємо, у Вінниці біля церкви Московського патріархату охоронець забороняв журналістам фотографувати надворі та намагався вирвати фотокамеру.

Тим часом релігійні громади Вінницької області покидають Московський патріархат і переходять до Православної церкви України. Станом на 22 січня в області більше 30 таких громад.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква релігія 
Матеріали по темі