Суспільство

Батюшки московського патріархату прийшли з бабусями і дітьми на «молитовне стояння» у центр Вінниці і сказали, що поїдуть до Зеленського. Фото і відео

19 червня 2019, 12:53

19 червня у Вінниці на Соборній священники УПЦ московського патріархату разом з прихожанами і дітьми молились навпроти будівлі Вінницької облдержадміністрації. Перед «молитовним стоянням» вони вимагали в посадовців припинити «захоплення храмів». Варто відмітити, що у Вінницькій області більше тисячі релігійних громад православної церкви. З них біля чотирьох сотень визначились, що будуть у московському патріархаті (з Онуфрієм). Майже сто громад прийняли рішення перейти до новоствореної Православної церкви України (з Епіфанієм). Ще близько 980 громад продовжують визначатися з підпорядкуванням.

В селах областіперіодично між релігійними громадами московського патріархату та української церкви стаються конфлікти через питання, хто правитиме служби в храмі.

Разом з тим, питання до якої церкви приєднатись (канонічного підпорядкування) – виключно в компетенції загальних зборів релігійної громади. Ніхто, включно зі священнослужителем чи органами управління громади, не може позбавити загальні збори релігійної громади права прийняти рішення щодо зміни своєї підлеглості.

Відповідно до чинного законодавства, держава не втручається у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій, не фінансує діяльність будь-яких організацій, створених за ознакою ставлення до релігії. Будь-яке втручання держави у законну діяльність релігійних організацій заборонено.

Загальні збори релігійної громади можуть бути скликані членами цієї громади, які бажають змінити її канонічне підпорядкування.

«Управління у справах національностей та релігій обласної державної адміністрації діє виключно в юридичній площині та у спосіб, передбачений чинним законодавством України», - зазначав начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький.

Після молитовного стояння 19 червня священники УПЦ МП направили звернення до голови ОДА, який, до речі сьогодні в Жмеринському районі, де злива підтопила будинки і розмила дороги, та вимагали реагування. Мовляв, якщо область не припинить «рейдерства церков», то вони поїдуть до Президента Зеленського.

Потім всі разом пішли до Митрополита Симеона з вимогою повернути Кафедральний Собор УПЦ МП.


Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква протест 
Матеріали по темі