Суспільство

«Берегиня в погонах»: у Вінниці обирають кращого медика Збройних Сил України. Фото

7 червня 2019, 11:38

У Вінниці відбувається щорічний Всеармійський конкурс серед військових медиків «Берегиня в погонах». Переможницю обиратимуть з-поміж 25 дівчат, які стали кращими за результатами регіональних змагань.

Про це повідомляє редакція Інформаційного агентства Міноборони.

До Вінниці з’їхались майже з усієї України. Фіналістки представляють колективи військових лікувальних установ Луцька, Києва, Миколаєва, Львова, Одеси, Полтави, Житомира, Хмельницького, Чернівців, Дніпра та Рівного. Дехто приїхав просто із району проведення Операції Об’єднаних сил.

«Організовуючи цей конкурс, ми прагнули піднести роль військовослужбовців-жінок, і насамперед медиків, – розповів заступник начальника Української військово-медичної академії, відповідальний секретар Всеармійського конкурсу «Берегиня у погонах» полковник Іван Гончаренков, – та закцентувати увагу суспільства на їхній самовідданій і сумлінній праці як у місцях постійної дислокації, так і в районі проведення Операції Об’єднаних сил. Ставили і більш широку мету, це розвиток системи військово-патріотичного виховання у військових закладах охорони здоров’я, підтримка кращих військових, бойових, спортивних традицій серед української молоді, виховання естетичного смаку, пропагування здорового способу життя».

Перший день конкурсу виявився неймовірно насиченим. Змагання розпочались відеопрезентацією «Моя професія – військовий медик», де кожна з дівчат розповіла про свій життєвий та професійний шлях. Хтось почувався на сцені впевнено, представляючи себе навіть власними віршами. А хтось, попри те, що має досвід виконання обов’язків у районі проведення АТО та ООС, помітно хвилювався.

Перед творчим конкурсом дівчата змогли перепочити і зібратися з силами під час екскурсії до Музею-садиби Миколи Пирогова.

«Я уперше у Вінниці, і вже отримала неймовірні враження, – ділиться медична сестра з Луцька старший солдат Людмила Скляренко. – У музеї розповіли багато цікавого із життя та діяльності Миколи Івановича. Атмосфера садиби ніби підкреслює всю велич постаті Пирогова і як великої людини, і як видатного медика, якого хочеться наслідувати, мотивуватися його вчинками. Підкорив і сам будинок - дуже великий, світлий та затишний з просторим кабінетом, саме в такому хочеться працювати та творити».

А надвечір дівчата продемонстрували свою креативність та творчі здібності. Вони читали вірші, співали та танцювали, демонстрували елементи східних єдиноборств і навіть варили мед.

Сьогодні ж розпочався найдинамічніший день. Конкурсантки демонструватимуть фізичну витривалість у силових вправах на віджимання та плавання. Змагатимуться вони і у суто професійному конкурсі – складаючи тестування із питань медицини та надаючи першу медичну допомогу.

Варто зазначити, що конкурс «Берегиня в погонах» проводиться вже втретє. До Вінниці він переїхав з Хмільника завдяки тому, що минулого року медична сестра ВМКЦ ЦР старший солдат Світлана Крівицька здобула корону переможниці в 2018 році.

Вiнниця.info, фото - Інформагенства Міноборони

Теги: конкурс військові  
Матеріали по темі