Суспільство

Без завушних петель та зав'язок: В Україні запатентували захисну маску, яка сама тримається на обличчі

12 травня 2021, 17:17

11 травня в Україні запатентували медичну маску, яка тримається на обличчі без завушних петель, гумки або зав'язок. Унікальну технологію розробили у Чернігові. А процедурою оформлення інтелектуальної власності займався вінничанин Ігор Шевченко, патентний повірений України. Він також каже, що цим винаходом вже зацікавилися закордоном.

«Суть самої заявки для мене, як і для мільйонів людей, звучала дуже актуально. Ми всі повинні носити захисні маски. А коли дізнався, що самі медики стали ініціаторами замовлення, зрозумів – цей винахід стане корисним багатьом людям різних професій», - розповів Вінниця.info Ігор Шевченко.

Винахід унікальний тим, що ця медична захисна маска тримається на каркасі з дроту, який кріпиться по обидва боки вилиць.

«Містить фільтраційний матеріал, щонайменше у два шари. Комфортна, унеможливлює виникнення так званого “парникового ефекту”. Але головне те, що її легко замінити. Однією рукою, не знімаючи при цьому головні убори, чи окуляри. Уявіть, як буде зручно медикам, які проводять складні операції та по кілька годин мають бути у масці», - зауважує Шевченко.

Окрім українських медиків винаходом вже зацікавилися закордоном. Тому його зареєстрували у Всесвітній організації інтелектуальної власності, що у Женеві, Швейцарія.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниця маска патент Чернігов  
Матеріали по темі