Події

Більше 1 млн. гривень бюджетних коштів «намутили» керівники Тиврівського району

28 березня 2011, 11:24

Під час планової ревізії виконання бюджету Тиврівського району за період з 1 січня 2007 року до 1 листопада 2010 року фахівці Контрольно-ревізійного управління у Вінницькій області виявили фінансових порушень на понад 1 млн. 150 тис. гривень.

Про це повідомляє прес-служба Контрольно-ревізійного управління України у Вінницькій області.

Фахівці КРУ у Вінницькій області разом з Головним фінансовим управлінням, Головним управлінням Державного казначейства та Державною податковою адміністрацією провели планову ревізію виконання бюджету Тиврівського району за період з 1 січня 2007 року до 1 листопада 2010 року.

Найбільше порушень допущено Відділом освіти - 247,7 тис. гривень, районною радою - понад 235 тис. гривень, Тиврівською селищною радою - 159,5 тис. гривень, Відділом культури - понад 125 тис. гривень, райдержадміністрацією - близько 111 тис. гривень.

Діями або бездіяльністю керівників установ завдано збитків бюджету та фізичним особам на загальну суму понад 774 тис. гривень.

Відділом освіти витрачено більше 73 тис. гривень із загального фонду бюджету на оплату енергоносіїв, спожитих підприємцем під час приготування гарячих обідів для учнів-чорнобильців.

У Відділі культури податок з доходів фізичних осіб, утриманий із заробітної плати працівників Гніванської дитячої музичної школи та Сутисківського громадського народного музею, перераховували до Тиврівського селищного бюджету, тоді як він повинен зараховуватись до Гніванського міського та Сутисківського селищного бюджетів відповідно, що призвело до недоотримання ними коштів загальною сумою понад 102 тис. гривень.

Через безпідставне завищення розмірів надбавок та премій працівникам районної ради та райдержадміністрації зайво виплачено понад 40 тис. гривень та близько 34 тис. гривень відповідно.

Додатковим навантаженням на місцеві бюджети Тиврівського району є утримання понаднормативних посад, на що протягом 2007 – 2009 років витрачено понад 851 тис. гривень.

Унаслідок невикористання райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування району усіх резервів щодо мобілізації фінансових ресурсів, втрачено можливість наповнення доходної частини бюджету на загальну суму понад 5,3 млн. гривень. З них понад 3,9 млн. гривень – через ненадання або надання у користування земель та іншого комунального майна за відсутності договорів оренди, несвоєчасного внесення змін до них, несвоєчасні розрахунки за продані на умовах розстрочення платежу земельні ділянки.

Крім того, райдержадміністрація відповідно до законодавства не вжила заходів щодо припинення права користування земельними ділянками боржників, які систематично не сплачують земельний податок, що в структурі податкової заборгованості займає найбільшу питому вагу. Остання, лише протягом 10 місяців 2010 року зросла майже на 42 тис. гривень і станом на 1 листопада 2010 року становила 654,8 тис. гривень.

Із чотирнадцяти видів місцевих податків і зборів, передбачених Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори», рішеннями місцевих рад впроваджені та справлялися лише п’ять. При цьому обсяг власних і закріплених доходів зведеного бюджету району становить лише 19,6%.

Про результати ревізій чотирьох установ поінформовано правоохоронні органи, а матеріали трьох контрольних заходів передано для подальшого визначення міри відповідальності за допущені порушення фінансової дисципліни та ігнорування вимог чинного законодавства.

ВИННИЦА.info

Матеріали по темі