Суспільство

Більше сотні священиків «російської церкви» пройшлися центром Вінниці і сказали, що приведуть під Собор вірян. Фоторепортаж

4 січня 2019, 16:01

 4 січня священики православної церкви Московського патріархату влаштували ходу центром Вінниці. Понад сто осіб пройшлися вулицею Соборною, співаючи церковні молитви. У руках тримали плакати з надписами: «Вінниччина за Блаженнішого Онуфрія», «Припиніть гоніння на канонічну церкву», «Порушуються конституційні права віруючих УПЦ».

Батюшки на чолі з митрополитом Тульчинським і Брацлавськам Іонафаном та очільником Вінницької єпархії МП Варсонофієм зупинялися під стінами Вінницької ОДА та міської ради. Священики хотіли зустрітися з керівниками міста й області. Заявляли, що церкви нібито насильно змушують переходити до Помісної церкви України. Вони написали відповідну заяву до органів влади і зареєстрували її в канцеляріях.

Потім хода вирушила до кафедрального Собору Вінниці. На територію храму священиків не пустили, а ті, у свою чергу, сказали, що хотіли просто помолитися.

«Ми не маємо ніяких претензій до Собору», - сказав Іонафан.

«Чому ж ні, маємо. Але тільки в юридичному аспекті, а не силовими методами», - доповнив його Варсонофій.

Нагадаємо, першими до Помісної церкви України у Вінниці перейшов митрополит Вінницький і Барський Симеон з громадою Спасо-Преображенського Собору.

Представники проросійської церкви наголошували, що повернуться під Собор ще раз, але приведуть із собою віруючих.

Після 20-хвилинного зібрання священики покинули територію української церкви.

Відомо, що у листопаді Священий Синод Вселенського Патріархату вирішив розпустити Архієпископію Російської православної церкви в Західній Європі та скасував відповідний Патріарший Томос від 1999 року. Натомість Московський патріархат розірвав зв’язки з Константинополем через українську автокефалію. 

 Раніше ми писали, що 4 січня священики УПЦ Московського патріархату зі всієї Вінницької області зібрались у недобудованому храмі Стрітеня Господнього у Вінниці на Координаційну раду, так званий Синод. Вони прийняли «резолюцію» і заявляють про утиски їх церкви владою, мовляв місцева і державна влади порушують законодавство і Конституцію України. Разом з тим прихильники «російської церкви» самі порушують закони і перешкоджають роботі журналістів.

Нагадаємо, що у Вінницькому районі люди поросять призначити нового священика, бо їх батюшка відмовляється переходити до Помісної церкви.
 
У Калинівському районі 2 храми перейшли до Помісної української церкви.
 
У Вінниці до Помісної церкви приєднався храм, розташований у колишньому бункері радянської армії.
 

Громада храму ікони Божої Матері «Всіх скорботних радості», що розташований у головному корпусі Вінницького обласного психоневрологічного диспансеру, приєдналася до Помісної Церкви.

 Першими до ПЦУ у Вінниці перейшов Митрополит Вінницький і Барський Симеон з громадою Спасо-Преображенського собору. Потім у Вінницькій облaсті ще три пaрaфії приєднaлися до Прaвослaвної Церкви Укрaїни.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква 
Матеріали по темі