Політика

Більшість посад голів ТВК на Вінниччині отримали представники ВО «Батьківщина»

27 вересня 2010, 17:37

Більшість посад голів ТВК на Вінниччині отримали представники ВО «Батьківщина».

Про це повідомила координатор кампанії громадського спостереження Громадської Мережі «ОПОРА» у Вінницькій області Наталія Величко.

Вона повідомила, що до формування складу територіальних комісій на Вінниччині долучилися представники 29 політичних партій.

Оскільки такі партії як ПРУ, КПУ та Народна партія мають самостійно сформовані депутатські фракції у Верховній Раді, то вони отримали право подати до складу кожної територіальної виборчої комісії по три кандидатури. За даними ОПОРИ, таким чином, партії-члени владної коаліції автоматично отримали можливість контролювати більшість складу усіх ТВК на Вінниччині.

Натомість, партії, що входять до Блоку Юлії Тимошенко були змушені конкурувати між собою за право отримати місця в ТВК. Кожна з цих партій подавала по три кандидатури до кожної виборчої комісії, і вже сама ЦВК вибирала, представників якої з партій включити до складу відповідної комісії.

Ще складніша ситуація виникла в Блоці «Наша Україна – Народна Самооборона», який на виборах 2007 р. сформував дев’ять політичних партій, що сьогодні фактично не співпрацюють між собою. Тут конкуренція була у кілька разів вищою.

Таким чином, найбільшу кількість посад голів ТВК на Вінниччині отримали представники ВО «Батьківщина» – 19,59%. Друге та третє місце за кількістю голів ТВК посідають представники «Народної партії» - 4,13% та «Нашої України» -3,9%. Четверте місце - за представниками «Партії регіонів».

Н.Величко додала, що наступним важливим етапом виборчого процесу стане висування кандидатів у депутати та на посади голів територіальних громад, яке розпочнеться 27 вересня і триватиме загалом до 8 жовтня включно. «В цей період ГМ ОПОРА відслідковуватиме процес висування кандидатів у депутати, проведення партійних конференцій, процедури подання документів у ТВК та хід реєстрації кандидатів», - сказала вона.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі