4 трав. 2015 13:25

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:54
Суспільство
0

118

0

Більшість вінничан, що працюють в офісі, готові змінити офіс на роботу в городі

Більшість вінничан, що працюють в офісі, готові змінити офіс на роботу в городі

 Шестеро з семи «білих комірців» готові залишити офісну роботу та зайнятися ручною працею


Більшість вінничан, що працюють в офісі, готові змінити офіс на роботу в городі

Шестеро з семи «білих комірців» готові залишити офісну роботу та зайнятися ручною працею. Для більшості це можливість вижити під час кризи або мати додаткове джерело доходу. За результатами опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, чоловіки більш схильні працювати руками. Жінки змінять офіс на «неофісну» роботу лише в разі крайньої необхідності.

В останні роки на українському ринку праці спостерігається явний дефіцит робочих рук. Розвиток інформаційних технологій призвели до збільшення кількості «білих комірців», тоді як робочі спеціальності поступово відходять на другий план. З іншого боку низька конкуренція серед «синіх комірців» дає їм можливість знайти роботу, яка оплачується не гірше, ніж робота офісних співробітників. Особливо це актуально в період кризи, коли становище працівників розумової праці досить хитке, а попит на представників «неофісних» професій, навпаки, зростає.

Згідно з опитуванням hh.ua, як і два роки тому, 84% «білих комірців» при певних обставинах готові змінити крісло в офісі на місце в полі чи біля верстата. Хоча слід зазначити, що кількість тих, хто дійсно таким бачить своє майбутнє, помітно знизилася. Якщо в 2013 році троє з п'яти мали намір освоїти робітничу професію, то зараз таку готовність озвучили лише двоє з п'яти. При цьому зросла кількість тих, хто змінить рід діяльності в разі крайньої необхідності. Зараз таких трохи менше половини.

Жінки і чоловіки по-різному ставляться до ручної праці. «Сильна стать» в більшій мірі схильна працювати руками. Працювати поза офісом готовий кожен другий представник сильної половини людства. Більше третини чоловіків почнуть працювати руками при деяких життєвих обставинах. Водночас лише троє з десяти жінок готові залишити офіс. Більшість представниць прекрасної половини освоять робочу спеціальність, тільки не маючи можливості працювати інтелектуально.

Дійсно, ставлення «білих комірців» до ручної праці за два роки дещо змінилося. Якщо раніше про робочі спеціальності вони міркували більш відсторонено, вказуючи на затребуваність і перспективність ручної роботи, то зараз свою готовність мотивують виживанням під час кризи. Для кожного третього ручна праця може стати засобом існування, а для двох з п'яти - додатковим джерелом заробітку. Серед інших можливих причин, за якими офісні співробітники готові розпрощатися з кріслами і ноутбуками, цікава робота, можливість перетворити хоббі на джерело доходу, бажання змінити рід діяльності і досягти успіху в чомусь іншому. Також співробітників офісів приваблює можливість активно рухатися і працювати на свіжому повітрі.

Найбільш привабливими з можливих видів ручної роботи для українських офісних працівників є фермерство, садівництво і городництво. На другому місці професія кухаря, на третьому – пекаря або кондитера. Замикають п'ятірку робочих спеціальностей комплектувальник та швачка.

Як правило, українці вибирають професії, близькі до тих, які у них є. Наприклад, представники агросектору обрали професію фермера, автотрейдери і працівники логістичних центрів – професію автомеханіка, а працівники в сфері енергетики та важкої промисловості – професію електрика.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в квітні 2015 року. В опитуванні взяли участь 4677 респондентів, 49% чоловіків та 51% жінок.

ВИННИЦА.info