Суспільство

Біля кордону з Молдовою вінничани назбирали два відра рідкісних грибів. Фото

16 квітня 2018, 14:08

Цими вихідними вінницьке подружжя Васильківських повернулося з Піщанського району, де назбирали два відра рідкісних для України грибів – сморжів.

«Щороку їздимо туди за грибним «врожаєм». Це місце, де ми їх збираємо, засекречене. Мені про нього відомо від тата, який знав всі грибні місця. З дитинства, навесні, ми всією родиною спеціально ходили збирати сморжі. Бо це така собі екзотика, поїсти у цю пору таку смакоту. Яка не містить у собі жодних хімічних домішок та ГМО. Це виключно лісний продукт. Годинку проходили, нічого не було. А як побачили одного, біля нього росли ще багато інших. Одразу назбирали ціле відро. Потім і друге», - розповідає Вiнниця.info Наталя Васильківська.

Сморжі для Вінниччини – справжня рідкість. Їх ціна на ринку складає трішки менше за трюфеля.

«Чесно кажучи, на ринку у Вінниці ніколи не бачила, щоб їх продавали. І хоч за кіло сморжів можна вторгувати від 400 гривень, ми їх вирішили просто з’їсти. Навіть не важили, скільки назбирали. Та і чесно кажучи, після приготування, грибів було не так багато. Але нам вистачило посмакувати ними», - продовжує Наталя.

Сморжі (лат. Morchella) - їстівні гриби сімейства зморшкових. За формою зустрічаються у вигляді капелюшка на ніжці. Тіло дуже пористе, всередині порожнє. Забарвлення зазвичай коричневе.
Ростуть навесні в лісах, парках, садах. У великих кількостях їх можна зустріти на третій, іноді на четвертий рік після лісових пожеж. На старих згарищах можуть регулярно зростати щороку, хоча і в менших кількостях. Вважається, хоча це і не доведено, що сморжі можуть утворювати мікоризу з певними видами дерев (особливо з ясенем). Сморжі є сапрофіти, тому існує теоретична можливість розведення, як культури.

 

Вiнниця.info, фото Наталі Васильківської. 

Теги: вінничани гриби сморжі 
Матеріали по темі