Суспільство

Біля соціального центру матері та дитини в Козятині облаштували дитячий майданчик

10 липня 2020, 12:59

10-го липня до Козятинського обласного соціального центру матері та дитини передали дитячу гойдалку, карусель та пісочницю. В цьому центрі допомагають жінкам, які з народженням дитини опинились у складних життєвих обставинах. Нове обладнання центру передали за сприяння голови ОДА Сергія Борзова. Прохання щодо облаштування дитячого майданчика надійшло від керівництва закладу.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Як йдеться в повідомленні, фахівці центру навчають клієнтів навичкам самообслуговування, догляду за дитиною та її розвитку, використання коштів, планування зайнятості, підготовки до життя з дитиною та її виховання після вибуття з центру.

Директор центру Валентина Живчик розповіла, що до закладу потрапляють жінки, які потребують особливої уваги та тривалого терміну соціалізації, встановлення групи інвалідності та вирішення подальшого влаштування після виходу із закладу і жінки, і її дитини.

Сергій Борзов позитивно оцінив роботу фахівців центру та підкреслив, що вони виконують надзвичайно важливу функцію – допомагають матерям з малолітніми дітьми та вагітним жінкам у складних життєвих обставинах, підтримують та здійснюють їх соціальний супровід. Зокрема, допомагають підшукати житло, роботу, налагодити всі належні дітям виплати.

На переконання очільника регіону, одним із пріоритетів роботи ОДА має бути підтримка таких закладів і максимальне сприяння у їх роботі.Довідково

Загалом центр розрахований на одночасне проживання 10 матерів з дітьми. За період функціонування (2008 – 2020 роки) у центрі проживало 123 жінки та 185 дітей. Станом на сьогодні в закладі перебуває 6 матерів з 12 дітьми.

Згідно зі Статутом, заклад забезпечує тимчасове проживання жінок на сьомому-дев’ятому місяці вагітності, матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку, а також одночасне перебування матерів, які мають двох або більше дітей дошкільного віку, при умові, що вік однієї з них не перевищує 18 місяців.

Досвід функціонування в Вінницький області центру матері та дитини засвідчив можливість надання ефективної, дієвої допомоги клієнтам закладу. Під час перебування в центрі більшість матерів вирішують свої особисті питання за допомогою кваліфікованих фахівців.

Після вибуття із закладу матері з дітьми перебувають під супроводом соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем їх подальшого влаштування.

Вінниця.info, фото – з сайту Вінницької облдержадміністрації

Теги: діти допомога майданчик Сергій Борзов Козятин 
Матеріали по темі